Facebook Pixel

ФБР не виключає можливості терактів, аналогічних російському, у США

ФБР не виключає можливості терактів, аналогічних російському, у США

ФБР не виключає можливості терактів, аналогічних російському, у США

ФБР стурбоване можливістю організованого нападу в Сполучених Штатах, подібного до того, який забрав життя десятків людей у російському концертному залі минулого місяця, заявив директор бюро на колегії Палати представників у четвер. Про це повідомляє Reuters.

Quote«Коли я озираюся на свою кар’єру в правоохоронних органах, мені важко було б уявити час, коли стільки загроз нашій громадській та національній безпеці були такими високими одночасно. Але це так, коли я сиджу тут сьогодні», — сказав Крістофер Рей.

Офіційні особи США були стурбовані можливістю нападу, здійсненого окремою особою або невеликою групою, натхненною війною між Ізраїлем і ХАМАС в Газі.

Але ФБР все більше стурбоване можливістю скоординованого нападу після різанини на концерті в рф, сказав Рей у своїх свідченнях перед підкомітетом комітету з асигнувань Палати представників.

Згідно з письмовими свідченнями Рея, на кінець 2023 фінансового року ФБР було відкрито 4000 розслідувань міжнародного тероризму.

Quote«Все більше занепокоєння викликає можливість скоординованої атаки тут, на батьківщині, подібної до атаки ІДІЛ-К, яку ми бачили в концертному залі «росія» всього пару тижнів тому», — сказав Рей законодавцям у короткій версії своїх письмових свідчень.

Рей посилався на занепокоєння правоохоронних органів щодо тероризму, щоб переконати законодавців збільшити фінансування ФБР, хоча він, ймовірно, зіткнеться з сильним опором з боку республіканців у Конгресі.

ФБР стало головною мішенню для колишнього президента-республіканця Дональда Трампа та його союзників, і Трамп стверджує, що бюро несправедливо націлилося на нього, водночас приязно ставлячись до його політичних ворогів.

Він закликав Конгрес скоротити фінансування Бюро, а Міністерство юстиції та його компонент ФБР назвав «злісними монстрами».

Посилення політичної риторики проти ФБР призвело до збільшення погроз на адресу Бюро та його співробітників. Раніше цього місяця, наприклад, чоловіка з Південної Кароліни заарештували після того, як він намагався протаранити своїм автомобілем офіс ФБР в Атланті.

Quote«Ми спостерігали значне зростання загроз персоналу та установам ФБР з 2022 фінансового року до 2023 фінансового року. Насправді ми створили окремий підрозділ, щоб спробувати вирішити ці проблеми», — сказав Рей законодавцям.

Рей, який був призначений Трампом у 2017 році, звернувся до законодавців з проханням допомогти «повернути бюджет Бюро» після того, як його бюджет на 2024 фінансовий рік скоротився на $500 млн.

Quote«Я буду чесним з вами, і мені боляче це говорити, але я вам не довіряю. Я не думаю, що це обов’язково проблема фінансування, яку ми маємо для вашого агентства, а проблема керівництва», — сказав конгресмен-республіканець Майк Гарсія Рею на слуханнях у четвер.

Що сталося у рф

  • Напад 22 березня на концертний зал у передмісті москви забрав життя щонайменше 144 людей, став найбільшим числом жертв у росії за останні 20 років. Відповідальність взяла на себе гілка бойовиків «Ісламської держави», але президент росії путін, не наводячи доказів, намагається звинуватити Україну.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉