Facebook Pixel

Дефіцит потужності в системі збільшився: в «Укренерго» пояснили чому

У середу, 28 грудня, в українській енергосистемі зафіксували збільшення дефіциту потужності в енергомережі. Причиною стали нові обстріли з боку російського окупаційного війська, інформує «Укренерго».

Через нові атаки по газовій інфраструктурі на сході України зупинили роботу низка блоків електростанцій. Водночас плюсова температура на вулиці дає змогу вже чотири дні поспіль не впроваджувати обмеження споживання в нічний час, додають у компанії.

Quote«Але в підсумку наявної потужності в системі недостатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів у країні. Через те до всіх областей доведено ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень», — резюмували в «Укренерго».

Контекст. Від жовтня українській системі довелося пережити вже дев’ять хвиль масованих ракетних ударів і 12 атак із застосуванням ударних іранських дронів. Як наслідок, об'єкти генерації та системи передачі зазнали суттєвих пошкоджень. На їхній ремонт і відновлення потрібно багато часу та ресурсів.

Подякувати 🎉