Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Відновлення експорту українського зерна: у Стамбулі завершилися історичні переговори

У Стамбулі завершилися переговори щодо відновлення експорту українського зерна. Фото: Міністерство національної оборони Туреччини у Twitter

У Стамбулі завершилися переговори щодо відновлення експорту українського зерна. Фото: Міністерство національної оборони Туреччини у Twitter

У Стамбулі завершилися переговори між військовими делегаціями України, росії та Туреччини за участю представників ООН щодо забезпечення безпечного відвантаження зерна, яке наразі заблоковане в українських портах.

Як повідомило Міністерство національної оборони Туреччини у Twitter, це перші переговори України та росії з офіційними особами ООН і Туреччини. Їхня ціль — знайти шляхи по розблокуванню експорту українського зерна морем.

Раніше сьогодні голова МЗС Дмитро Кулеба казав в інтерв'ю іспанському виданню El Pais, що Україна знаходиться у фінальній фазі переговорів й зараз все залежить від росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Вони хочуть показати країнам Африки та Азії, що хочуть позбавити їх від нестачі їжі. Але правда і в тому, що Росія не зацікавлена, щоб Україна експортувала, тому що вони знають, що якщо ми будемо експортувати, то отримаємо дохід від міжнародних ринків, і це зробить нас сильнішими», — сказав Кулеба.

Нагадаємо, напередодні МЗС підтвердило проведення 13 липня чотиристоронніх переговорів у Стамбулі щодо вивезення українського зерна за участі України, Туреччини, ООН і росії.

Перед цим президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні розмови з володимиром путіним і президентом України Володимиром Зеленським, у яких обговорив проблеми вивезення зерна з України і необхідність створити коридори у Чорному морі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Україна наполягає на безпеці виходу і заходу до портів і унеможливленні заходу російських військових суден. Росіяни прагнуть отримати контроль за проходженням комерційних суден та розмінування фарватерів. Ці умови для України неприйнятні, оскільки розмінування без забезпечення безпеки портів і фарватерів створює безпосередню загрозу українським портам.

У 2022 році Україна планувала експортувати 25 млн т зернових. Більша частина зерна мала йти через порти, які зараз заблоковані росіянами.

Туреччина наразі є головним посередником у перемовинах щодо розблокування українських морпортів.

Коментарі

Всі новини