Facebook Pixel

Чи варто готуватися до нових проблем із пальним через удари рф по нафтобазах? Відповідь експерта


Удари рф по нафтобазах в українських містах, що сталися протягом останніх декількох днів, ніяк не вплинуть ні на регіональні, ні на національний ринки. Таку думку висловив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, усі вже засвоїли урок, коли російські військові знищували паливні склади, тому тепер пальне зберігають інакше.

Quote«Знов удари по нафтобазах! Утім, уже по цимбалах…
QuoteБагато питань, як це вплине на ресурси та ціни, чи варто готуватися до нових проблем із пальним?
QuoteДоповідаю: ніякого значення ці удари не матимуть ані на регіональних, ані на національному ринках.
QuoteПо-перше, сумніваюся, що там були великі запаси, адже урок весняних атак по паливних складах був дуже дорогим, тому всі його засвоїли. Так, деякі бази ще використовуються для перевалки із залізниці на авто, але обсяги одномоментного зберігання чітко регламентуються компаніями, щоб запобігти раптовим втратам. Наразі маємо гарні запаси всіх марок пального завдяки залитим резервуарам заправних станцій і невеличких складів. В умовах низького споживання цього більш ніж достатньо», — зазначив Куюн.

Також він наголосив, що останнім часом в Україні працювала зовсім інша система нафтопродуктозабезпечення.

Quote«Головне — останніми місяцями побудовано принципово нову систему нафтопродуктозабезпечення, яка страхує від всіляких форс-мажорів. На заміну великим, але обмеженим за кількістю потокам постачання прийшли десятки струмочків, які живлять країну пальним. Велику частину імпорту забезпечують тисячі бензовозів. Спіймай, якщо зможеш!» — пояснив експерт.

Новий паливний ринок в Україні

Крім того, Куюн підкреслив, що лише за декілька місяців Україні вдалося створити новий паливний ринок, і такого не робила ще жодна країна світу.

Quote«Звісно, розслаблятися не варто, але на паливному ринку маємо першу суттєву перемогу. Такого не робила жодна країна світу – за три — чотири місяці фактично побудувати новий ринок! (Я вже не кажу про те, які зміни генерувала Україна на глобальних енергетичних ринках!)» — резюмував Сергій Куюн.

Контекст. У вівторок, 6 вересня, у Кривому Розі окупанти вдарили по нафтобазі. Інформацію про це підтвердив очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко. Після обстрілу нафтобази сталося масштабне займання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉