Facebook Pixel

Два одіозних «податкових» законопроєкти пом'якшать і повторно внесуть в Раду

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Законопроєкти №1209, №1210, які вносять зміни до податкового законодавства, будуть повторно внесені у Верховну Раду, але їх редакція буде «м'якшою». Про це народний депутат з партії «Голос» Ярослав Железняк повідомив під час відкриття засідання профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Quote«Ці законопроекти не можуть йти до першого читання такими, які вони є. Це консолідована позиція комітету... Найближчим часом ви побачите редакцію, яка буде набагато м'якшою», — цитує Железняка «Інтерфакс-Україна».

Зміни стосуються податкового блоку в цих законопроектах. За його словами, точно будуть зміни за розділом про імплементацію плану BEPS, у тому числі зміни з трансфертного ціноутворення.

При цьому законопроект №1210 не планується розглядати «у турборежимі» і відразу приймати його за основу та в цілому.

Telegram Logo

«Тобто буде, як мінімум, два тижні на внесення поправок до другого читання», — пообіцяв депутат.

Законопроєкти №1209, №1210 про зміну податкового законодавства був розкритиковані Союзом українських підприємств, Європейською бізнес асоціацією та іншими представниками бізнесу.

Ними пропонується, зокрема, ввести оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), скасувати особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних (навіть за неоподатковуваними податками і пільговими операціями), ввести оподаткування курсових різниць.

Також посилюється використання касових апаратів, збільшуються податки на тютюнову продукцію, а також рента на видобуток природного газу і залізної руди.

За інформацією джерел The Page у фракції «Слуга народу», більшість сумнівних пропозицій у законопроекти потрапили за ініціативою нинішнього очільника податкової служби Сергія Верланова. «Запропоновані ним норми створюють штучний податковий хаос і роблять правила ведення бізнесу більш жорсткими», — зазначив співрозмовник The Page.

Коментарі

Всі новини