Блокчейн-проєкт TON закрито остаточно — Дуров

Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-проєктом TON через рішення суду за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), яким емісія токена Gram була визнана незаконною.

Дуров у своєму офіційному телеграм-каналі заявив, що вважає рішення суду несправедливим і попередив світ про залежність від США, які можуть закрити будь-який банк або банківський рахунок у світі.

На думку Дурова, інтеграція компанії TON з Telegram могла зробити революцію у зберіганні та в обміні засобами та інформацією.

Telegram Logo

Водночас американський суд заборонив випуск Gram у всіх юрисдикціях, а не тільки у США. На думку регулятора, це рішення є правочинним, оскільки американські інвестори могли купити токен в іншій країні.

«Це судове рішення передбачає, що інші країни не мають суверенітету вирішувати, що добре, а що погано для їхніх власних громадян», — обурюється Дуров.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Таке рішення свідчить про те, що США можуть контролювати емісію долара, а через нього – і глобальну фінансову систему. Це також означає, що можна закрити будь-який банк або банківський рахунок у світі. Уряд США також може встановити контроль над Apple або Google, щоб видалити небажані додатки з App Store і Google Play. Тому інші держави не мають повного суверенітету над процесами, які відбуваються на їхній території.

«На жаль, ми — 96% населення світу, що проживає в інших місцях, — залежні від 4%, що проживають у США», — резюмував Дуров.

Він також додав, що Telegram не пов'язаний із жодним іншим проєктом, який має в назві аббевиатуру TON, і навряд чи підтримуватиме коли-небудь такі проєкти.

Контекст. Telegram продовжує переговори з інвесторами TON. В останній пропозиції компанія пообіцяла гарантовано виплатити 110% вкладень всім неамериканським інвесторам, які погодяться почекати ще рік.

Розробники TON також розглядають варіант продажу частини своїх часток у компанії, за рахунок чого відбудеться розрахунок з інвесторами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини