ДТЕК закриє частину шахт на Західному Донбасі. Шахтарські профспілки — проти

Шахтні копри «Ювілейної» в Першотравенську. Фото: wikipedia

Шахтні копри «Ювілейної» в Першотравенську. Фото: wikipedia

Енергетична компанія ДТЕК в цьому році завершить роботу шахт Благодатна і Сташкова, в 2024-25 рр будуть закриті шахти Степова і Ювілейна.

Компанія закриває шахти через закінчення відпрацювання придатних для ефективної видобутку вугілля запасів, повідомляє «Укрінформ».

«Шахти об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля, як і будь-які інші вугледобувні підприємства, мають свій обмежений термін роботи через вироблення свого ресурсу», — відзначили в компанії.

Telegram Logo

Зокрема, частину запасів шахти Ювілейна недоцільно відпрацьовувати в зв'язку з погіршенням гірничо-геологічних умов: збільшення газорясності, що призводить до суттєвого зростання ризиків для життя і здоров'я шахтарів.

За розрахунками ДТЕК, до 2030 року видобуток буде вестися на 6 з 10 шахт в зазначеному регіоні. За цей період планується видобути понад 140 млн тонн вугілля.

Однак, шахтарські профспілки висловлюють рішучий протест проти планового закриття шахт. На думку лідерів шахтарських профспілок Сергія Юнаки та Юрія Криворучко, нова стратегія розробки шахт Західного Донбасу розглядалася і приймалася кулуарно, без участі представників трудових колективів і профспілок. Тому потребує серйозного коригування.

«Якщо шахта ім. Героїв космосу, згідно зі стратегією, буде працювати до 2053-го, «Павлоградська» — до 2032-го, «Тернівська» — до 2029-го, «Західно-Донбаська» — до 2063-го, «Самарська» — до 2035-го, «Дніпровська» — до 2047 року, то з «Ювілейною» і «Степовою» справи йдуть набагато гірше — їх відповідно до поданої стратегією планують закрити вже в найближчі роки. В результаті жителі шахтарського Першотравенська залишаться без роботи, а сам Першотравенськ перетвориться на місто-привид», — заявляють профспілки.

Проте, в ДТЕК запевняють, що всім співробітникам підприємств, які закриваються, пропонуються нові робочі місця на інших шахтах компанії.

«Компанія ДТЕК знаходиться в постійному діалозі з профспілковими організаціями, в тому числі створені спільні робочі групи і по стратегії роботи шахт, і по стратегії розвитку регіону зі зниженням залежності від вугільної галузі. ДТЕК відкрито говорить про свої плани і, як один з показників, вчора про стратегію розвитку ДТЕК Павлоградвугілля компанія розповіла широкої громадськості на прес-конференції директора Павлоградвугілля Сергія Вороніна», — повідомили в компанії.

Як повідомлялося, Україна розробляє Державну програму трансформації вугільних регіонів, згідно з якою здійсниться повне закриття вугільної промисловості до 2030 року.

Виробництво електроенергії на ТЕС при використанні вугілля буде затребуване в Україні ще близько 15 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини