Топ-10 транспортних компаній України заробили 243 млрд грн, але лише половина з них — прибуткові
У 2024 році десятка найпотужніших транспортно-логістичних компаній України заробила понад 243 млрд грн, свідчать дані Індексу Опендатабота. Це на 12% більше, ніж роком раніше. Але лише п’ять із них змогли завершити рік у «плюсі».
Серед компаній, які показали позитивний фінансовий результат, сумарний прибуток становив 8,16 млрд грн. Натомість чотири компанії завершили рік зі збитками на 12,1 млрд грн, ще одна — без прибутку і без збитку.
Лідери у сфері транспорту та пошти
Хоча половина ТОП-10 належить державі, саме вони генерують левову частку доходу — 171,89 млрд грн, що дорівнює понад 70% загального доходу.
Лідери та динаміка:
- «Укрзалізниця» — абсолютний лідер за доходами з результатом 102,87 млрд грн (+11%). Попри зростання виручки, компанія отримала збиток у 4,19 млрд грн.
- «Укртрансгаз» — втратила майже третину доходів, а збитки сягнули 7,44 млрд грн.
- »Укрпошта» — збільшила дохід до 12,98 млрд грн (+12%), при цьому зменшивши збитки майже вдвічі.
«Для нас цей рейтинг і його результати — не просто цифри на екрані. Це роки кропіткої роботи десятків тисяч людей, які крок за кроком упроваджують реформи й перетворюють «Укрпошту» на сучасний та успішний бізнес. Попри виклики війни і те, що ми — бізнес із людським обличчям, який керується не лише короткостроковою фінансовою вигодою, а й добробутом українців, — нам це вдається», — коментує Ігор Смілянський, генеральний директор «Укрпошти».
- Оператор ГТС України — заробив 38,53 млрд грн (+7%) і залишився прибутковим, хоч і зі зниженням чистого прибутку у 8,7 раза (до 1,27 млрд грн).
«Оператор ГТС України працює стабільно і надійно попри численні виклики, спричинені повномасштабною війною. Підприємство чітко і вчасно виконує свої зобов’язання перед внутрішніми і зовнішніми замовниками послуг з транспортування природного газу. Такий підхід у роботі забезпечує фінансову сталість розвитку Товариства», — підкреслив в.о. генерального директора ОГТСУ Владислав Медведєв.
- »Укртранснафта» — зберегла дохід майже на рівні попереднього року, але прибуток скоротився в 16 разів — до 1,22 млрд грн.
Приватний сектор теж активний:
- »Нова пошта» (група NOVA) — зберегла друге місце в Індексі з доходом 44,78 млрд грн (+23%), хоча прибуток зменшився у 1,6 раза — до 2,5 млрд грн.
«У 2024 році «Нова пошта» стала найкращим поштовим оператором світу за версією World Post & Parcel Award, розширила на кінець року мережу до понад 37 000 точок сервісу в Україні і до більше 87 000 — у 16-ти країнах Європи. Минулоріч ми відкрили перше в Україні безбарʼєрне поштове відділення і передали на гуманітарні потреби та підтримку війська більше 4,8 млрд грн. 2024-й — був про рух і виклики, які нам вдалося подолати», — прокоментували у компанії.
- «Нео-Транс» (група NOVA) — дебютувала у рейтингу з найвищими темпами зростання (+100%) та прибутком 116,55 млн грн. Загалом група NOVA забезпечила 21% сукупного доходу ТОП-10.
- «Логістик юніон» (група АТБ) — наростила дохід на 29% і отримала найбільший прибуток серед усіх — 3,06 млрд грн (+40%).
- «Лемтранс» (група СКМ) — стабільно на сьомій позиції з незначним приростом виручки (+3%) до 7,3 млрд грн.
- «Українські вертольоти» — новачок рейтингу з доходом 872 млн грн (+17%), але рік завершила зі збитком у 52,5 млн грн.