На добудову житлових проектів «Аркади» потрібно 7 млрд грн

Будівельний холдинг «Київміськбуд» за підсумками аудиту трьох проблемних об'єктів забудовника збанкрутілого банку «Аркада» визначив суму добудови в 6,8 млрд грн.

Йдеться про завершення будівництва трьох ЖК: Патріотики, Патріотики на озерах і Еврика, повідомляється на сайті Об'єднання інвесторів банку «Аркада».

При цьому планові надходження від продажу вільних квадратних метрів складають 2,3 млрд грн. Отже, сума чистого дефіциту на сьогодні становить не менше 4,5 млрд грн. У разі покриття даного дефіциту за рахунок інвесторів, вкладникам ЖК Патріотика доведеться доплатити 6 тис. грн за кв. м, а вкладникам ЖК Еврика — 11 тис. грн за кв. м.

Telegram Logo

Сума може бути дещо знижена за рахунок перекладання обов'язку добудови мереж для зазначених ЖК в обсязі близько 400 млн грн за рахунок міського бюджету. Відмова від обробки квартир принесе економію ще близько 1-1,5 млрд грн зі зменшенням зарплат будівельникам.

«Прибуток від забудови 176 га на Осокорках не включена в аудит і її включення не планується (причина горизонт отримання прибутку — близько 10 років, а кошти потрібні сьогодні). Хоча, плановий прибуток від забудови цих 176 га — не менше 5-5,5 млрд грн», — йдеться в повідомленні Об'єднання інвесторів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У розрахунок також не включені 1,4 млрд грн заборгованості міста за інфраструктуру. Про ці кошти інвесторам порадили «забути», оскільки прецедентів їх повернення поки немає.

Відзначимо, що ситуація навколо ЖК Патріотика на озерах вже давно є проблемною. Цей проект передбачає руйнування природних ландшафтів заплавних лук між озерами Тягле і Небреж. Незаконну передачу землі в оренду Київрада оформила в 2005-2009 роках терміном на 15 років при Омельченко і Черновецькому.

З забудовою заливних осокорівських лугів кияни не погодилися, створивши петицію з пропозицією облаштувати ландшафтний парк на місці майбутньої забудови. Петиція набрала необхідну кількість голосів, однак влада її так і не прийняла.

На даний момент у забудовника немає чинного дозволу на будівництво, тому залучення нових інвесторів до реалізації проекту призупинено. А заявлені раніше терміни будівництва зміщені.

В кінці серпня мер Києва Віталій Кличко доручив Київміськбуду провести аудит недобудованих житлових комплексів «Аркади».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини