Facebook Pixel

Директор НАБУ Семен Кривонос не прийшов на засідання Антикорупційного комітету ВРУ

Очільник НАБУ Семен Кривонос публічно відмовився взяти участь у засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради. Він посилається на таємницю досудового розслідування.

Про це пише очільниця Антикорупційного комітету ВРУ, нардепка Анастасія Радіна.

Quote«Пані Анастасії добре відомо про розпочате досудове розслідування щодо ймовірного витоку інформації, яке здійснюється УВК НАБУ під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). А тому пропозиція публічного обговорення досудового розслідування до його завершення є передчасною», — написав Кривонос у FB.

За словами Радіної, комітет отримав відмову від Кривоноса сьогодні зранку:

Quote«Запрошення на це засідання пан Кривонос отримав 12 червня. Ще позавчора у особистому листуванні пан Кривонос підтвердив мені готовність до публічного засідання. Ще учора НАБУ в робочому режимі підтвердило співробітникам секретаріату комітету участь пана Кривоноса у запланованому засіданні», — пише нардепка.

На думку Радіної, це все сталося через розслідування УП стосовно Кривоноса. Зранку УП написало, НАБУ не проводило обшуки у очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова за вказівкою директора НАБУ:

Quote«Єдине пояснення, яке я можу уявити для зміни позиції керівника НАБУ щодо участі у комітеті, — публікація цього ранку сюжету Михайла Ткача про можливі витоки з НАБУ за участі безпосередньо Семена Кривоноса», — пише політикіня.

Справа проти Чернишова та його підлеглих: деталі

Нагадаємо, що 3 червня НАБУ провело обшуки у підлеглих Чернишова в «Нафтогазі», зокрема, у члена правління «Нафтогазу» Василя Володіна. Останній працював держсекретарем Мінрегіону за Чернишова. Правоохоронці шукали докази у директора з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Максима Горбатюка та в колишньої радниці Чернишова, екскерівниці групи підбору та адаптації персоналу «Нафтогазу» Марини Медведєвої.

Обшуки НАБУ провело у справі щодо спроби підкупу Кубракова. За даними правоохоронців, протягом серпня-листопада 2023 року забудовник Сергій Копистира у змові з директоркою ДП «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон в інтересах власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» запропонував дати Кубракову хабар для сприяння у будівництві житлового комплексу. НАБУ вважає, що ділянка була передана ще за керування Мінвідновлення Чернишовим. А його підлеглі за це отримали від Копистири квартири.

26 листопада 2023 року Копистира заплатив заставу у 100 млн грн та звільнився з-під варти.

12 квітня 2024 року НАБУ і САП у цій справі закінчили слідство.

Злив даних розслідування НАБУ: деталі

22 травня стало відомо, що у НАБУ хтось передавав стороннім дані розслідування. Підтвердження зливу знайшли у смартфоні консультанта «Великого будівництва» Юрія Голіка. Він є фігурантом розслідування проти ТОВ «Будінвест інжиніринг». Останню підозрюють у нанесенні збитків державі на 300 млн на будівництві доріг Дніпропетровщини.

За даними журналістів ZN.UA, Голіку передавали дані детектив НАБУ, колишній очільник Броварської РДА Георгій Біркадзе та ймовірно — перший заступник директора НАБУ Гізо Углава.

Подякувати 🎉