Дев'ять країн Євросоюзу закликали ввести додатковий податок на авіаквитки

Дев'ять країн Європейського Союзу хочуть ввести загальний податок на авіацію. Про це вони заявили в листі заступнику голови Єврокомісії Франсу Тіммермансу, який курує питання екології, пише avianews.

Ініціаторами виступили міністри фінансів Німеччини, Франції, Нідерландів та Швеції. Вони вважають, що цей податок — плата за забруднення навколишнього середовища. Також міністри хочуть, щоб всі країни ЄС перебували в однакових умовах.

Країни вважають, що авіаційний напрямок не так обтяжують податками, як інші види транспорту. Авіацію звільнили від деяких акцизів, а з міжнародних рейсів не стягують податок на додану вартість.

Контекст

  • Німеччина ввела податок на авіаквитки в 2011 році. Зараз з німецьких авіапасажирів стягують збір від 7,4 євро до 41,5 євро. Ціна залежить від дальності рейсу. З квітня наступного року в країні хочуть підняти збір до 13–59 євро, але знизити податок на додану вартість квитків на поїзди далекого прямування з 19% до 7%.
  • Наслідуючи прикладу Німеччини, в квітні 2018 року Швеція теж ввела податок на авіаквитки. У цій країні він становить від 6 до євро 37 євро. Ціна також залежить від дальності рейсу.
  • Франція та Нідерланди планують ввести такий податок пізніше — в 2020 і 2021 роках відповідно. У Франції пасажири економ-класу будуть платити 1,5 євро, якщо будуть літати в межах Європейського Союзу, і 3 євро — якщо за ними. Бізнес-класу податок обійдеться в 9 і 18 євро відповідно. А в Нідерландах пасажири будуть платити 7 євро. Також країна планує ввести податок на вантажні перевезення авіатранспортом. Він буде коштувати 3,9 євро з однієї тонни вантажу.
Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини