Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Для безпечної роботи ЗАЕС потрібні припинення обстрілів рф і деокупація — Держатомрегулювання

Держатомрегулювання вимагає від рф припинити обстріли ЗАЕС та деокупувати станцію. Фото: 5.ua

Держатомрегулювання вимагає від рф припинити обстріли ЗАЕС та деокупувати станцію. Фото: 5.ua

Окупована рф Запорізька атомна електростанція працюватиме нормально тільки після припинення обстрілів станції, прилеглих до неї територій і ліній електропередачі. Про це заявив в.о. глави Держатомрегулювання Олег Коріков.

Він нагадав, що на об'єкті зараз працює лише одна лінія, і в разі її пошкодження електричний струм доведеться виробляти з допомогою дизельних генераторів, проте палива для забезпечення роботи станції вистачить максимум на 10 діб.

Quote«Зараз дуже проблематично завезти на непідконтрольну територію новий обсяг дизпалива. У разі знеструмлення та вичерпання запасів дизельного пального можлива навіть важка аварія. Йдеться про розплавлення ядерного палива з можливим викидом радіоактивних продуктів в атмосферу, обсяги яких можна порівняти з Фукусімою та Чорнобилем», – заявив Коріков.

За його словами, щоб не допустити цього, потрібно зупинити обстріли ЗАЕС, а також деокупувати об'єкт і місто Енергодар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Необхідно повернути АЕС під повний контроль української влади. Лише тоді буде відновлено безпечні умови експлуатації ядерного об’єкта. За потреби буде доставлено додатково дизельне пальне. З’явиться можливість відремонтувати пошкоджені електромережі, що з’єднують АЕС з українською енергосистемою. А відтак це поверне ЗАЕС до безпечних умов експлуатації», — наголосив Коріков.

Контекст. Президент Володимир Зеленський заявив, що аварія на Запорізькій АЕС, яку захопили окупанти, може стати більшою катастрофою, ніж Чорнобиль.

Коментарі

Всі новини