«Північний потік-2»: Данія та Німеччина дозволили «Газпрому» відновити роботу попри санкції США

Данія та Німеччина дозволили Росії добудувати газопровід «Північний потік – 2». Однак «Газпрому» доведеться виконувати роботи власними силами.

Трубоукладач «Фортуна» зможе розпочати роботи в економічній зоні Данії вже з 15 січня, а завершить у середині останнього тижня травня. Після цього судно розпочне укладку у водах Німеччини, передає Bloomberg.

Однак дозвіл на роботи у німецьких водах діятиме лише до кінця травня 2021 року. За цей час «Газпром» має прокласти 16,5 км та 13,9 км труб.

Telegram Logo

Проте у зоні прокладення газопроводу знаходяться зимові гнізда птахів, тому будівельні роботи з січня до травня будуть обмеженими. На кожен етап будівництва виділено максимум 30 днів, із двотижневою перервою після.

Однак Nord Stream 2 AG вирішила відкласти початок робіт із будівництва «Північного потоку- 2». Крім того, в компанії не уточнювали строків відновлення будівництва. Причиною стало те, що компанії необхідно декілька днів для перевірки техніки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На цей час «Північний потік – 2» закінчено на 94%, із 2460 км газопроводу побудовано понад 2300 км.

Контекст. Незабаром Держдепартамент США випустить звіт про компанії, які, на його думку, допомагають «трубопроводу Росія — Німеччина». За словами джерела агентства Reuters, у звіті можуть фігурувати компанії, які займаються страхуванням, прокладанням підводного трубопроводу та перевіркою обладнання. Всі вони можуть опинитися під загрозою санкцій із боку США відповідно до чинного законодавства, якщо не припинять роботу.

На початку січня Держдеп повідомив європейським компаніям, що вони стикаються з ризиком санкцій, оскільки адміністрація Трампа готує останній раунд каральних заходів проти проєкту.

1 січня Сенат остаточно ухвалив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, який передбачає розширення санкцій проти «Північного потоку – 2».

12 січня депутат британського парламенту Деніел Кочинскі закликав уряд ввести санкції проти «Північного потоку – 2», назвавши його «надзвичайно небезпечним». «Нас більше не стримує членство в Євросоюзі, ми маємо слідувати за нашими американськими друзями і вводити санкції проти будь-якої компанії, залученої до будівництва «Північного потоку – 2», — заявив він.

Норвезька компанія Det Norske Veritas (DNV GL) відмовилася сертифікувати газопровід через загрозу санкцій із боку США.

«Газпром» тимчасово зупинив будівництво «Північного потоку – 2» після санкцій США в грудні 2019 року. Робота відновилася в грудні 2020-го. Проєкт завершено на 90%, залишилося прокласти ділянку завдовжки приблизно 150 км у водах біля узбережжя Данії. Ці роботи мають розпочатися 15 січня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини