Бізнесмен і політик Геннадій Корбан придбав 50% компанії «ЗТ-Інвест», яка володіє деякими активами «Цитруса». Але в останній відзначають, що компанія не впливає на операційну діяльність мережі, а Корбан не є співвласником «Цитруса».
У пресслужбі компанії відзначили, що Корбан придбав акції компанії у прихований спосіб.
«Компанія «Цитрус» уже подала позов до суду про перегляд законності такого придбання. «ЗТ-Інвест» належить тільки частина другорядних активів компанії, які не впливають ні на операційну діяльність, ні на оборотні активи підприємства. Таким чином, факт придбання 50% в одній з компаній, де одним із засновників є власник групи «Цитрус», Топал Г. І, не може вплинути ні на один із аспектів успішності функціонування підприємства», — пояснили в компанії, додавши, що придбання половини компанії не дозволяє одностороннє і не погодивши з другою стороною приймати якісь рішення і зміни на підприємстві.

Ба більше, там відзначили, що інформація про придбання Корбаном Г.О. пайової участі активів у компанії «Цитрус» є помилковою і носить масово-маніпулятивний характер.
Нагадаємо, що 1 березня стало відомо, що 25 лютого 2021 року в YouControl помінялися дані щодо власників «ЗТ-Інвест» (одна з юросіб, на яку зареєстровані торгові марки і логотипи мережі). 50% компанії зараз належать Корбану, а раніше значилися за Дмитром Зінченко (інша половина належить Григорію Топалу. У Зінченко і Топала влітку минулого року стався конфлікт).
Реакція Корбана
Сам Корбан у бліцінтерв'ю liga.net повідомив, що частку в «ЗТ-Інвест» він придбав, щоб розвивати компанію.
«Я тут виступаю в ролі інвестора. Я купив основну компанію, яка володіє торговою маркою і на якій будуть сконцентровані основні обороти, поставки техніки. Мені належить ряд магазинів, які «Цитрус» орендує під свої ритейл-цілі. Найближчим часом ми переведемо юридичну адресу компанії з Одеси в Дніпро», — заявив він.
За словами Корбана, переговори з партнерами про покупку відбувалися з літа 2020 року, після того, як стався конфлікт між Зінченком і Топалом. Він також додав, що планує оптимізувати компанію.
«Вона розбита на шість-вісім компаній, дуже роздроблена. Партнери до цього вели не дуже прозору діяльність. Одна компанія брала кредити, інша — привозила техніку під заставу і віддавала їх. Третя займалася орендою, четверта володіла торговою маркою тощо. Вона повинна стати прозорою. Я купив основні компанії, які тримали торгову марку, трейдинг безпосередньо. Плануємо оперувати цим бізнесом, розширювати мережу», — пояснив бізнесмен.
Контекст. У мережі магазинів гаджетів та електроніки «Цитрус» відбулися кадрові зміни — керівником компанії замість Вадима Ткаченка став її співвласник Дмитро Зінченко.