Facebook Pixel

В одному з міст України злетіли ціни на квартири

В Ужгороді вартість однокімнатної квартири в середньому сягає близько 60 тисяч доларів. Середні ціни тут зросли на 20% у доларовому еквіваленті. Це обумовлено тим, що в Ужгороді практично відсутні ракетні обстріли з боку Росії, і немає введеної комендантської години.

Про це пише Oboz.ua.

У доларовому еквіваленті вартість квартир упала майже по всій Україні. У Києві квартири, які ще 2021 року продавали за 70 тис. доларів, зараз можна придбати вже за 55−60 тис. До того ж, якщо перерахувати в гривні, то 2021-го 70 тис. доларів коштувало 1,9 млн грн. А 2023-го 60 тис. доларів — це вже майже 2,6 млн грн.

Тобто, незважаючи на те, що в доларах ціни впали, у гривні вони значно зросли. Така ситуація у більшості українських міст, але не в Ужгороді. Тут ціни зросли і у доларах, і у гривні.

Quote«Зараз квартира коштує приблизно на 20% дорожче, ніж було 2021-го», — розповідає рієлторка Олена Бировчак.

Рієлторка Оксана Станко пояснює: якщо у разі вторинного ринку ще є можливість торгуватися, то з новобудовами дедалі складніше. Значно зросла вартість будівництва, частину матеріалів доводиться ввозити з-за кордону, погіршилася логістика, конкуренція за матеріали зросла. Все це призвело до того, що забудовникам доводиться витрачати набагато більше коштів. Внаслідок цього зростає і вартість квартири.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉