Facebook Pixel

Ціни на нафту загальмували впровадження санкцій проти «Роснєфті» – Bloomberg

США вагаються, чи впроваджувати санкції проти «Роснєфті» через зв’язки компанії з венесуельським лідером Ніколасом Мадуро, оскільки це може вилитися у хаос на нафтових ринках.

Про це повідомляє Bloomberg.

В американському Мінфіні побоюються, що санкції проти російської нафтогазової компанії можуть стати причиною різкого стрибка цін на нафту.

Схожа ситуація відбулася 2018 року, коли лише загроза впровадження американських санкцій проти Олега Дерпаски та його компанії United Co. Rusal, другого за величиною виробника алюмінію, суттєво вдарила по світових ринках. Санкції проти Rusal так і не були запроваджені, але світові ціни на алюміній одразу злетіли на 20%.

Контекст. США ввели жорсткі економічні санкції проти Венесуели, аби повалити в країні режим Ніколаса Мадуро, однак венесуельська нафтова промисловість продовжує функціонувати. На її долю припадає 95% експорту країни.

На «Роснєфть» зараз розповсюджується низка санкцій щодо ринкового сектору США, хоча вони не настільки масштабні, як обмежувальні заходи проти підприємств, пов’язаних з президентом Венесуели Ніколасом Мадуро, і не заважають російській компанії укладати угоди, що стосуються венесуельської нафти.

Днями Білий дім анонсував посилення тиску на венесуельського лідера протягом наступних 30 днів шляхом впровадження болісних обмежувальних санкцій проти російської компанії, яка є основним постачальником сирої нафти до Венесуели. «Роснєфть» також постачає до цієї країни бензин та дизельне паливо в обмін на нафту, що допомагає Мадуро утримувати владу в країні, яка потерпає через інфляцію, нестачу продовольства та гуманітарну кризу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉