Facebook Pixel

Електронні бібліотеки та застосунки: де почитати безкоштовні книги

Читати книги онлайн безкоштовно: де можна. Фото Freepik

Читати книги онлайн безкоштовно: де можна. Фото Freepik

В Україні наразі формується відповідальне ставлення споживачів до цифрового контенту. Видавці та книгарні на платній основі пропонують багато літератури сучасних українських та закордонних авторів. Але класичні твори, дитяча література та деякі старі і рідкісні видання доступні для читання онлайн безкоштовно. The Page пропонує перелік онлайн-бібліотек електронних та аудіокнижок, що доступні всім..

Безкоштовні бібліотеки: де можна читати книги безкоштовно

Читати книги онлайн без завантаження на свій пристрій пропонують деякі електронні бібліотеки, що були створені на волонтерських засадах. Зазвичай більшість книжок — це твори, написані у XX столітті або класиками української та світової літератури.

Чтиво

Проєкт, що був заснований для популяризації української літератури та наповнювався волонтерами та авторами, які завантажували свої твори або старі відскановані книги. Наразі з ресурсу видалено книги сучасних авторів. «Чтиво» стане в нагоді читачам, що шукають стару українську або перекладну літературу.

На сайті велика кількість текстів, наприклад, від авторів «розстріляного Відродження», як-от Майк Йогансен. Цікавість до цього письменника у масового читача з’явилася лише недавно: наразі серед опублікованих книжок його твори можна порахувати на пальцях. А на «Чтиво» тим часом понад 30 його власних творів (прози та поезій) та кілька перекладів іноземної літератури.

УкрЛіб

На сайті електронної бібліотеки української та зарубіжної літератури можна читати книги онлайн. Також можна завантажувати твори на пристрій та ознайомитися з ними за допомогою застосунків для читання.

На ресурсі здебільшого класики української літератури, але також є кілька сучасних авторів прози та поезії та зарубіжні автори. На УкрЛіб можна також слухати аудіокниги онлайн.

Бібліотека українського мистецтва

Uartlib — сайт, де можна читати книги онлайн безкоштовно, якщо ви шукаєте літературу про українських художників та мистецтво, дитячі книжки, фотоальбоми з репродукціями. На ресурсі зібрана велика бібліотека видань у форматі PDF. Здебільшого це видання радянських часів, але також є книги дорадянського періоду. Крім книг на сайті можна почитати журнали «Нова генерація», «Образотворче мистецтво» тощо.

Проєкт Гутенберг

Project Gutenberg охоплює понад 60 тис. книжок різними мовами. На жаль, книжок українською тут немає, але можна читати в оригіналі англійських, французьких, німецьких, іспанських авторів — загалом 16 мов. Та ще кілька десятків мов з кількістю книжок до 50 штук.

В яких застосунках можна читати книги онлайн безкоштовно

Також можна знайти безкоштовні книжки у застосунках, де левова частка контенту — твори сучасних авторів, тому доступ до них є платним. Але зазвичай частина контенту доступна для всіх бажаючих. Також у цих застосунках можна безкоштовно прочитати уривок книги, яка вас зацікавила, щоб перевірити, чи варто її купувати. Ухвалити рішення щодо покупки можуть допомогти й відгуки читачів.

Абук

Це застосунок з аудіокнигами та електронними книгами українською мовою. У сервісу немає підписок, кожну книгу потрібно купувати окремо. Безкоштовно доступні декілька електронних книжок з української класики, дитячих казок, оповідань та кілька десятків українських подкастів.

Yakaboo

В електронному застосунку пропонують читати безкоштовно, за підпискою або купувати окремі книги. Серед літератури, що доступна безплатно, є кілька десятків творів дитячої прози та художня класика.

Librarius

У цій електронній бібліотеці обіцяють 65 тис. онлайн-книг безкоштовно: класика української літератури, книги англійською, німецькою, французькою, іспанською і навіть японською.

Подякувати 🎉