Facebook Pixel

Окремі купе для чоловіків і жінок — «Укрзалізниця» розглядає можливість запровадження

Окремі вагони для чоловіків і жінок — Укрзалізниця розглядає можливість запровадження

Окремі вагони для чоловіків і жінок — Укрзалізниця розглядає можливість запровадження

На сайті Кабінету міністрів України 15 травня 2023 року з'явилася петиція з пропозицією створити в потягах, що прямують маршрутом довше за шість годин, окремі вагони для чоловіків і жінок. Лише за неповні чотири дні вона зібрала майже половину необхідних для розгляду підписів. «Укрзалізниця» зараз розглядає можливість запровадження жіночих купе.

За словами фахівців, для цього потрібно:

  • розробити IT-рішення;
  • внести зміни до нормативних актів;
  • проконсультуватися з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

Водночас перевізник працює над комплексним підвищенням безпеки поїздок: усі нові та модернізовані вагони — а це вже майже 15% вагонів в активному використанні — оснащено камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.

Quote«Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони є в деяких країнах Азії та були протестовані у Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання та невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Натепер поточне завдання залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше й безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» із жіночими купе. Залізничники тестуватимуть їх упродовж декількох місяців. Після чого разом із громадою та фахівцями прийматимуть рішення щодо масштабування. Це залежатиме від реального попиту та відгуків.

На першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можна буде реалізувати тільки через мобільний застосунок УЗ.

У 2010 році «Укрзалізниця» вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉