Facebook Pixel

Чи обміліє Каховське водосховище – коментар «Укргідроенерго»

За добу після підриву дамби Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі зменшився майже на 2,5 м, у районі Нікополя на 10:00 7 червня він становив 14,41 м, повідомили в «Укргідроенерго».

Quote«З лівої сторони греблі Каховської ГЕС є бетонна плита. Від ступеня її пошкодження залежить спрацювання водосховища. Якщо водозливна гребля пошкоджена на всю висоту, то, звичайно, спрацювання водосховища буде максимальним. Якщо залишилися елементи заввишки хоча б 2 — 3 м, то якась частина води залишиться в Каховському водосховищі», – заявив Ігор Сирота.

Водозливна гребля, земляна вставка між будівлею станції та шлюзом, продовжує руйнуватися.

Quote«Ми ще не знаємо весь характер руйнувань. Зруйновано станцію, автодорожній і залізничний переїзди. Це складний гідровузол, який треба відбудувати якнайшвидше після деокупації. І ми вже сьогодні пропрацьовуємо варіанти будівництва станції», – зазначає генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Триває евакуація мешканців із затоплених населених пунктів правобережної Херсонщини.

На жаль, у криницях і відкритих водоймах на підтопленій території можуть опинитися небезпечні хімічні речовини, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ.

Пік розливу води з Каховського водосховища пройшов, у наступні 4 доби «Укргідроенерго» очікує стабілізацію рівня в районах затоплення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉