Міжнародні організації, такі, як Червоний хрест або ООН, не мали доступу до полонених захисників Маріуполя, що перебували у лікарні у Донецьку або у таборі в Оленівці, кажуть бійці полку «Азов».
Не збирають міжнародні організації, такі як Червоний хрест, ООН чи Amnesty International, свідчення азовців, частину з яких уже звільнили з полону, і зараз.
За словами бійця полку «Азов» Дмитра Усіченка із позивним Вишня, він бачив прапору Червоного хреста тільки при евакуації. За його словами, представники Червоного хреста намагалися проїхати в табір Оленівки, але їх не пустили. Після з ним також не говорили.
Владислав Жайворонок із позивним Вікіпедія також каже, що його не опитувала після звільнення з полону жодна міжнародна організація.
«Єдиний орган що збирав дані про умови утримання — наша СБУ. Вони дійсно переживали, що з нами відбувалося. Я взагалі не бачив жодного представника міжнародних організацій поки був у полоні. Зараз — також інформаційний вакуум, ми їм не цікаві», — заявляє він.
Денис Чепурко з позивним Манго каже, що при евакуації бачив представників Червоного хреста в автобусі, де вони роздавали листівки, аби зареєструвати тих, хто відправився у полон.
За словами Владислава, він не розуміє, як Червоний хрест міг заявляти, що контролює перебування бійців у полоні, і що з ними все добре, якщо не мав доступу до них.
«Як вони можуть таке заявляти? Не допускали їх в Оленівку і лікарню. Тому зараз я дуже переживаю за друзів, бо не знаю, що там, ніхто, окрім противника, не знає. Міжнародні організації не мають доступу і не можуть казати, які там умови».
Чепурко каже, що були випадки, коли хлопців у полоні забирали на допит, і вони не поверталися.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також