Facebook Pixel

Сьомий блекаут на Запорізькій АЕС

Сьомий блекаут на Запорізькій АЕС фото: REUTERS

Сьомий блекаут на Запорізькій АЕС фото: REUTERS

Унаслідок обстрілу окупантами в ніч на 22 травня о 5:26 відключилася остання високовольтна лінія передачі Дніпровська 750кВ, з якої для власних потреб живилася тимчасово окупована Запорізька АЕС. Уже всьоме з початку окупації рашистськими терористами української станції (4 березня 2022 року) ЗАЕС переходить в режим блекауту.

Після втрати зовнішнього живлення, яке життєво необхідне для забезпечення роботи насосів охолодження ядерного матеріалу енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулися всі дизель-генератори АЕС, запасу палива яких вистачить на десять діб. У разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статися аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

Голова Запорізької ОВА Юрій Малашко повідомив, що в Запоріжжі через перевантаження в енергосистемі сталася пожежа на одному з об'єктів.

Quote«Проблеми з електропостачанням, що виникли в місті Запоріжжя, не пов'язані з обстрілами», — повідомив Малашко.

Подальша окупація ЗАЕС росією, панування на ній нелегітимного непідготовленого рашистського керівництва, яке не несе жодної відповідальності за ядерну та радіаційну безпеку об‘єкта, постійно погіршують умови підтримання станції на межі ядерної та радіаційної аварії. Ядерний тероризм росії має негайно зупинитися, а загарбники залишити територію станції та міста-супутника Енергодара.

В «Енергоатомі» зазначають, що ЗАЕС негайно має повернутися під його повний законний контроль із подальшим приведенням станції в нормальний режим експлуатації з поновленням ядерної та радіаційної безпеки об‘єкта.

Quote«Зараз терміново необхідні дії всієї міжнародної спільноти задля виведення рашистських терористичних угрупувань із території Запорізької АЕС, повернення її під повний контроль компетентного легітимного оператора – українського «Енергоатому» та відновлення умов збереження ядерної, радіаційної й фізичної безпеки ядерного об‘єкта», — йдеться в повідомленні «Енергоатому».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉