У Києві викрали бізнесмена з Криму – акціонера судноремонтного заводу «Південний», який розташований на півострові, Сергія Ткаченка. За словами його дружини Юліанни Ткаченко, бізнесмена затримали 1 липня в салоні краси «Асса» на Дорогожичах, пише видання liga.net.
Після того як Ткаченко увійшов до салону краси, слідом за ним увійшли двоє чоловіків, застебнули на ньому наручники, вивели з приміщення та повезли на сірому автомобілі. У коментарі ICTV співробітники салону заявили, що чоловіки представилися «федералами».
На думку адвоката Ткаченка Дмитра Трубіцина, в Україні Ткаченко у кримінальних справах не проходив.

«Представлення під час затримання було — федеральний розшук, а у нас поблизу тільки одна федерація – Російська», — сказав виданню адвокат liga.net.
За його словами, затримання пов'язане з незаконним притягненням його до кримінальної відповідальності та несанкціонованою роботою правоохоронців Росії.
Дружина Ткаченка вважає, що її чоловіка викрали російські силовики, додаючи, що отримує погрози на свою адресу від невідомих.
Пресофіцер Шевченківського районного управління Міністерства внутрішніх справ Анна Зубарєва повідомила виданню, що Нацполіція відкрила провадження за статтею 146 Кримінального кодексу – незаконне позбавлення волі або викрадення людини.
Після викрадення Ткаченка в соціальних мережах почали писати, що бізнесмена могли вивезти до Криму. Але у МВС кажуть, що поки що немає підтвердження того, що його вивезли з України.
У коментарі виданню «Українська правда» у Держприкордонслужбі повідомили, що отримали листа від Нацполіції, і в разі, якщо Ткаченко з'явиться на кордоні, прикордонники повинні повідомити поліції.
Хто такий Сергій Ткаченко?
Він є акціонером судноремонтного заводу «Південний» в окупованому Севастополі. До окупації Криму Ткаченко проживав у Києві, а на півострів літав працювати. У 2014 році бізнесмен не прийняв російське громадянство і виступав проти анексії, у зв'язку з чим на території Криму став персоною нон грата. Тоді Росія занесла його до списку нев'їзних і незаконно відібрала завод (за словами Ткаченка, активи складали $150 млн).
Бізнесмен відстоював свій бізнес в судах України. А в березні 2020 року московський суд заочно його заарештував на два місяці з моменту затримання або екстрадиції в Росію. Тоді також заочно заарештували й поляка Валенті Сельвесюка. Кремлівські ЗМІ тоді повідомляли, що їх звинувачують у тому, що вони брали участь у діяльності злочинного угруповання й особливо великому розкраданні коштів.
Ткаченко також проходив у «справі братів Магомедових» як власник компанії Newbay. Йдеться про розкрадання коштів «Об'єднаної зернової компанії» під час поставок зерна з України у 2012-2013 роках.
У червні бізнесмен звернувся до Офісу генерального прокурора, заявивши, що його бізнесом у Криму незаконно заволоділи, та розповів про те, що його незаконно притягнуто до кримінальної відповідальності в Росії. Бізнесмен просив, щоб в Офісі генпрокурора розслідували ці справи та дали оцінку діям Генеральної прокуратури й Нацполіції, адже, за його словами, вони виконують нелегальні слідчі доручення Слідчого комітету МВС РФ. Офіс генпрокурора відправив заяву до Служби безпеки України, а ті – до Нацполіції.
Контекст. Раніше ексміністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов назвав розміри втрат української економіки від окупації Криму та військової агресії на Донбасі.