Facebook Pixel

Бізнес краще оцінює свою діяльність у вересні

Бізнес у вересні позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після двох місяців поспіль стриманих очікувань. Поступове відновлення темпів виробництва, налагодження нових шляхів поставок продукції, зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, поліпшення інфляційних і курсових очікувань, сталий внутрішній попит сприяли поліпшенню очікувань респондентів. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця, за виключенням вимушеної перерви в березні – травні 2022 року. У вересні 2023 року ІОДА підвищився до 50.1 порівняно з 49.3 в серпні, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів).

Підприємства промисловості поліпшили оцінки своїх економічних результатів, зважаючи на поступове відновлення темпів виробництва, нові шляхи поставок продукції та сповільнення інфляції: секторальний індекс у вересні становив 50.0 порівняно з 48.8 у серпні. Респонденти зберегли позитивні очікування щодо обсягів виготовленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, а також щодо запасів сировини та матеріалів. Обсяги нових експортних замовлень на продукцію очікуються на рівні попереднього місяця. Дещо послабилися негативні оцінки щодо обсягів незавершеного виробництва, натомість погіршились оцінки щодо залишків готової продукції.

Підприємства будівництва п’ятий місяць поспіль зберегли позитивні оцінки результатів своєї діяльності завдяки пожвавленню попиту на іпотечні кредити за пільговими державними програмами, бюджетному фінансуванню будівництва та відновлення доріг, а також сезонному фактору: секторальний індекс у вересні становив 50.6 (у серпні – 51.0). Будівельники дещо впевненіше очікували зростання обсягів будівництва та були налаштовані на збільшення обсягу нових замовлень, а також закупівлі сировини та матеріалів. Значно посилилися очікування респондентів щодо зростання закупівлі та вартості послуг підрядників, водночас пом’якшилися негативні оцінки щодо їх доступності.

Підприємства торгівлі залишаються найоптимістичнішими серед інших секторів: сьомий місяць поспіль вони позитивно оцінюють результати своєї діяльності завдяки сталим споживчим настроям, достатній пропозиції товарів та сповільненню інфляції: секторальний індекс у вересні становив 53.3 порівняно з 52.5 у серпні. Торговельні компанії були налаштовані на подальше збільшення обсягів товарообороту та обсягів закупівлі товарів для продажу. На тлі посилення прогнозів щодо здорожчання закупівельних цін респонденти пом’якшили оцінки щодо зростання вартості товарів, закуплених для продажу, а також зберегли позитивні оцінки запасів / залишків товарів для продажу та послабили оцінки щодо зменшення торговельної маржі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉