Facebook Pixel

ДПС вводить нові підстави для перевірок з питань ТЦУ та міжнародного оподаткування

ДПСУ повідомляє, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо приватизації державного та комунального майна, яке перебуває в податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» від 03.11.2022 № 2719-ІХ розширено перелік підстав для проведення документальних позапланових перевірок.

Так, з 24.11.2022 року до таких підстав, відповідно до підр. 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (Кодекс), включено підстави, зокрема, з питань трансфертного ціноутворення (ТЦУ) та міжнародного оподаткування.

У частині контролю за трансфертним ціноутворенням відновлено позапланові документальні перевірки з таких підстав:

  • не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за ТЦУ відповідно до п. 39.4 ст. 39 Кодексу;
  • у разі отримання документально підтвердженої інформації та даних, що свідчать про невідповідність умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» та/або встановлення невідповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» в порядку, передбаченому ст. 39 Кодексу;
  • неподання платником податків або подання з порушенням вимог ст. 39 Кодексу звіту про контрольовані операції та/або документації з ТЦУ або в разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації відповідно до вимог п. 39.4 і 39.5 ст. 39 Кодексу;
  • отримано звіт про контрольовані операції, надісланий платником податків відповідно до п. 39.4 ст. 39 Кодексу. У такому разі перевірка проводиться винятково з питань контролю ТЦУ (ст. 78 Кодексу).

У частині контролю за міжнародною діяльністю передбачено такі підстави для проведення позапланових документальних перевірок:

  • з питань оподаткування юридичними особами або іншими нерезидентами, які здійснюють господарську діяльність через постійне представництво на території України, доходів, отриманих нерезидентами, із джерелом їхнього походження з України;
  • у разі отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України, відповідно до вимог ст. 14 Кодексу, без взяття на податковий облік (ст. 78 Кодексу).

Вищезазначені перевірки проводяться з урахуванням норм ст. 69 підр. 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, а саме за наявності безпечного доступу, допуску до відповідних територій, приміщень, документів платників податків тощо.

Документальні позапланові перевірки, які було розпочато, але не може бути завершено через виникнення обставин, передбачених цим пунктом, можуть бути зупинені до завершення дії таких обставин та/або усунення перешкод щодо проведення перевірки.

Також варто зауважити, що документальні позапланові перевірки з підстав, визначених ст. 78 Кодексу, що було розпочато та не завершено до 24 лютого 2022 року, поновлюються на невикористаний строк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉