Facebook Pixel

«Бітрікс24» припиняє роботу та видаляє дані користувачів в Україні

З 1 червня 2023 року хмарний сервіс «Бітрікс24» перестане працювати в Україні. Доступ до порталу буде неможливим, а дані будуть повністю видалені.

Про це пише GigaCloud

Коробкова версія системи з 1 червня працюватиме у режимі обмеженої ліцензії, а низка функціональних можливостей стануть недоступними. Нагадаємо, «Бітрікс24» з початку повномасштабного вторгнення не приймає платежі в Україні, і користувачі могли продовжувати користуватися продуктом безкоштовно.

Quote«За найскромнішими оцінками, понад 80 тисяч осіб із понад 10 тисяч українських компаній використовують CRM-систему «Бітрікс24». За 15 років компанія фактично захопила ринок, тому «злізти з голки» звичного, хоч і «токсичного» софту надзвичайно важко», — говорить Любомир Дорошенко, керівник департаменту клієнтських та партнерських продажів хмарного оператора GigaCloud.

За словами експерта, в користувачів які ще не мігрували з "Бітрікс24» є декілька сценаріїв дій. Перший, викачати дані з «Бітрікс24» в умовний Excel, щоб врятувати їх від повної втрати та продовжувати роботу в таблицях. Такий варіант може підійти малому бізнесу, наприклад, нішовому інтернет-магазину.

Другий варіант — обрати альтернативний софт, опираючись на специфіку роботи своєї компанії та бюджет на програмне забезпечення. Це може бути українське або закордонне рішення.

Quote«За останній тиждень ми отримали на 485% більше запитів на міграцію з російського софту на кшталт 1С та «Бітрікс24», ніж місяцем раніше», — говорить Любомир Дорошенко, GigaCloud. — «Ми маємо декілька десятків компаній-партнерів, які розробляють та впроваджують CRM-системи. Спільно з ними ми допомагаємо українському бізнесу безболісно мігрувати в новий софт: підбираємо програму, розгортаємо та налаштовуємо її у нашій хмарній інфраструктурі та навчаємо працювати з нею. Щодо GihaCloud, то ми вже обрали альтернативне рішення, яке відповідає завданням нашої компанії, як міжнародної».

Припинення роботи «Бітрікс24» в Україні зачепило не лише бізнес, який використовує цю CRM-систему. Сайти низки компаній побудовані на CMS «1С-Бітрікс». Тепер їм доведеться шукати інші системи для їхнього конструювання та розміщення.

Нагадаємо, що 15 квітня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав укази про введення в дію рішень РНБО щодо застосування та внесення змін до персональних санкцій. Указ № 227/2023 передбачає санкції на 10 років щодо 351 фізичної особи та 254 юридичних осіб, зокрема «Бітрікс24».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉