Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Ми обігріваємо Європу, а вони нам погрожують» — Лукашенко попередив ЄС про зупинку транзиту газу

Білорусь готова на жорстку відповідь щодо нових санкцій – Лукашенко. Фото: сайт президента Білорусі

Білорусь готова на жорстку відповідь щодо нових санкцій – Лукашенко. Фото: сайт президента Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі введення Євросоюзом нових санкцій, Мінськ зупинить транзит газу трубопроводом «Ямал — Європа».

Quote«А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройде: там російський кордон закритий. Через Прибалтику доріг немає. Якщо ми закриємо для поляків і, приміром, для німців, що буде тоді? Ми не маємо, захищаючи свій суверенітет і незалежність, зупинятися — ні перед чим», — наводить його слова білоруське державне інформагентство «БелТа».

Лукашенко наголосив на важливості для Європи білоруського транзиту, особливо з огляду на те, що Росія наростила постачання з нього останніми днями.

Quote«Ми обігріваємо Європу, а вони нам ще загрожують, що закриють кордон. А якщо ми перекриємо природний газ туди? Тому я б керівництву Польщі, литовцям та іншим безголовим порекомендував спочатку думати, а потім говорити», — заявив він.

Контекст. Європейські ціни на газ цього року зросли більш ніж утричі на тлі його дефіциту та зростання попиту. Європа розпочала опалювальний сезон із найнижчими запасами за більш ніж десятиліття.

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС. Днями ситуація критично загострилася.

У виникненні міграційної кризи ЄС звинувачує Лукашенка. Його режим також звинувачують у використанні нелегалів як інструменту для тиску на західні країни. Країни блоку практично завершили підготовку нового, уже п’ятого за рахунком, пакету санкцій проти Білорусі. За попередньою інформацією, санкції торкнуться приблизно 30 фізичних і юридичних осіб. До їх числа увійдуть глава МЗС Білорусі Володимир Макей і державна авіакомпанія «Белавіа».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини