У підмосков’ї для захисту від БпЛА будують майданчики та башти для протиповітряної оборони. На цих вежах встановлюють не зенітні гармати, а мобільні зенітно-ракетні комплекси «Панцир-С1». Частина з цих споруд створюється навколо резиденції володимира путіна Ново-Огарьово. Про це пише Мілітарний.
Ці новозбудовані конструкції мають допомогти охороняти москву від нальотів ударних безпілотників, які останнім часом проникають до російської столиці.
Вони складаються з насипів, на які поклали плити, та башт, на які поставили зенітно- ракетні комплекси.
Також варто зазначити, що «Панцир-С1» на цих баштах повністю втрачають свою мобільність. Без підйомного крана зняти ЗРК з такої вежі неможливо.
Сенс таких позицій, які почали створювати навколо москви ще на початку року, у тому, щоб збільшити огляд по горизонту для радіолокаційної станції. Піднявши зенітний комплекс на додаткові 10 метрів, можна збільшити дальність дії радару з 33 до 42 км проти цілей, що летять на низькій висоті. А вежі дозволяють збільшити радіус огляду до 58 км.
Експерти зазначають, що такі стаціонарні позиції ППО навколо москви дуже нагадують вежі ППО Flakturm, які нацисти будували під час Другої світової війни. Ідея була схожа: підняти зенітні гармати якнайвище, щоб вони ефективніше боролися з ворожою авіацією. Але захистити німецькі міста ці вежі не змогли і коштували чимало. Вартість російських споруд тримають у таємниці, але відомо, що на їх будівництві працює близько 2 тисяч людей.
Таким чином, ударні безпілотники, які останнім часом прилітають до столиці держави-агресорки, змусили російське керівництво послабити протиповітряну оборону на фронті заради посилення ППО Москви.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також