Facebook Pixel

Верховний Суд скасував вимогу до НБУ повернути ліцензію банку «Хрещатик»

Банку  «Хрещатик» не повернуть ліцензію. Фото: epravda.com.ua

Банку «Хрещатик» не повернуть ліцензію. Фото: epravda.com.ua

Верховний Суд скасував (справа № 826/3021/18) вимогу до Національного банку повернути ліцензію банку «Хрещатик». Про це повідомляє finbalance.

Суд скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва та постанову Шостого апеляційного адмінсуду щодо задоволення позовних вимог ексакціонера банку «КФ «Укрфінком». Отже, було скасовано зобов`язання НБУ повернути банку «Хрещатик» банківську ліцензію і генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. Скасовано також зобов`язання ФГВ повернути банку свідоцтво учасника Фонду та скасування запису нотаріуса про припинення юридичної особи ПАТ «КБ «Хрещатик» внаслідок ліквідації.

Зазначається, що суд під час розгляду справи застосував «антиколомойський» закон, що передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, але унеможливлює визнання недійсними договорів, укладених в процесі виведення банку з ринку.

Telegram Logo

Своїм рішенням Верховний Суд частково задовольнив касаційні скарги НБУ, Фонду гарантування вкладів і ліквідатора банку «Хрещатик» у справі.

Контекст. У квітні 2016 року Нацбанк зарахував банк «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних, а 2 червня того самого року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію фінустанови.

Попередньо з нього вивели 2,3 млрд грн шляхом вкладення коштів у «цінні» папери, заявляв у лютому 2019 року Фонд гарантування вкладів. Майже 85% з них виявилися незабезпеченими. В 91% випадків за операціями стояли пов’язані особи.

Фонд виплатив вкладникам «Хрещатика» 2,8 млрд грн, але продаж активів банку повернув лише 959 млн грн.

У травні 2019 року Верховний Суд підтвердив законність рішення Нацбанку про неплатоспроможність банку «Хрещатик» і скасував рішення судів трьох нижчих інстанцій. Справу також направили на новий розгляд до суду першої інстанції.

Кінцевими власниками «Хрещатика» були Андрій Іванов (37% акцій), Київська держадміністрація (25%), Микола Солдатенко (24%) та кілька міноритарних власників.

Коментарі

Всі новини