Ринок землі неминуче запрацює. В цьому вже мало хто сумнівається. І щоб для фінансового ринку це не стало несподіванкою, банкіри та страхівники обговорюють, як змінити законодавство. Британська компанія Aston Martin нарешті зважилася показати світові свій позашляховик. А міністерка фінансів зробила гучну заяву.
Новини коротко
Страхове та банківське лобі почало готуватися до впровадження ринку землі. У парламентському комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин 6 листопада відбулася зустріч представників страхових та банківських кіл. Там йшлося про зміни до закону «Про заставу». Також банкіри зустрілися в київському офісі Світового банку. На цій зустрічі обговорювали, яким чином влаштувати кредитування аграріїв. Більше читайте у нашому матеріалі «Як будуть страхувати сільськогосподарську землю після початку її продажу».
Компанія Aston Martin представила світу свій перший позашляховик DBX. Англійцям знадобилося 10 років, щоб спочатку після багаторічних умовлянь зважитися на «джип», а потім створити і налагодити його випуск. «DBX вродився не лише найепатажнішим SUV людства, але й найгучнішим», – написав спеціально для редактор колекційного автомобільного альманаху Premiumcar Іван Веснін. Більше читайте у його матеріалі.
Прощання з МВФ. Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла в інтерв'ю hromadske, що нова програма співпраці з фондом повинна стати останньою для України. Співпраця, за оцінкою міністерки, повинна завершитися у 2023 році. За її словами, майбутня програма допоможе провести реформи в Україні, приватизацію, концесію та багато іншого.
«Але й МВФ повинен дозволити нам вийти з неї після завершення — як свого часу це змогла зробити Польща», — резюмувала Маркарова.
Суд став на бік PwC в судовій суперечці з Нацбанком. Шостий апеляційний адмінсуд залишив без змін рішення попередньої інстанції, яке частково задовольнило позов аудитора до регулятора, і скасував рішення НБУ про виключення PwC з реєстру компаній, що мають право на проведення перевірок українських банків. Свого часу Нацбанк зробив це через те, що, на думку регулятора, компанія-аудитор не змогла розгледіти ризики, які були у Приватбанку до його націоналізації.
Стали відомі імена нових членів наглядової ради держбанків. До ради Ощадбанку увійдуть Янне Харьюнпаа, Хуан Енріке Перес Калот та Ігор Мітюков. До ради «Укрексімбанку» – Ласло Урбан.
- Янне Харьюнпаа — фахівець з управління проблемними кредитами, корпоративними операціями з цінними паперами та корпоративного банкінгу, а також з поглинання та злиття.
- Хуан Енріке Перес Калот працював членом правління різних банків у країнах Європейського Союзу, Швейцарії та Латинської Америки. Зокрема над реструктуризацією проблемних кредитів та впровадженням механізмів управління ризиками.
- Ігор Мітюков з 2008-го по 2014 рік працював управляючим директором інвестиційного банку Morgan Stanley та очолював його офіс в Україні. У листопаді 2018 року став головою наглядової ради Нацдепозитарію.
- Ласло Урбан працював в OTP Bank, Citi Group, Європейському банку реконструкції та розвитку, Нацбанку Угорщини, Nova Ljubljanska Banka.