Facebook Pixel

Банкіри радяться про ринок землі, Aston Martin дивує світ, а Мінфін готується жити без МВФ. Головне за 20 листопада

Ринок землі неминуче запрацює. В цьому вже мало хто сумнівається. І щоб для фінансового ринку це не стало несподіванкою, банкіри та страхівники обговорюють, як змінити законодавство. Британська компанія Aston Martin нарешті зважилася показати світові свій позашляховик. А міністерка фінансів зробила гучну заяву.

Новини коротко

Страхове та банківське лобі почало готуватися до впровадження ринку землі. У парламентському комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин 6 листопада відбулася зустріч представників страхових та банківських кіл. Там йшлося про зміни до закону «Про заставу». Також банкіри зустрілися в київському офісі Світового банку. На цій зустрічі обговорювали, яким чином влаштувати кредитування аграріїв. Більше читайте у нашому матеріалі «Як будуть страхувати сільськогосподарську землю після початку її продажу».

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Компанія Aston Martin представила світу свій перший позашляховик DBX. Англійцям знадобилося 10 років, щоб спочатку після багаторічних умовлянь зважитися на «джип», а потім створити і налагодити його випуск. «DBX вродився не лише найепатажнішим SUV людства, але й найгучнішим», – написав спеціально для The Page редактор колекційного автомобільного альманаху Premiumcar Іван Веснін. Більше читайте у його матеріалі.

Прощання з МВФ. Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла в інтерв'ю hromadske, що нова програма співпраці з фондом повинна стати останньою для України. Співпраця, за оцінкою міністерки, повинна завершитися у 2023 році. За її словами, майбутня програма допоможе провести реформи в Україні, приватизацію, концесію та багато іншого.

Quote«Але й МВФ повинен дозволити нам вийти з неї після завершення — як свого часу це змогла зробити Польща», — резюмувала Маркарова.

Суд став на бік PwC в судовій суперечці з Нацбанком. Шостий апеляційний адмінсуд залишив без змін рішення попередньої інстанції, яке частково задовольнило позов аудитора до регулятора, і скасував рішення НБУ про виключення PwC з реєстру компаній, що мають право на проведення перевірок українських банків. Свого часу Нацбанк зробив це через те, що, на думку регулятора, компанія-аудитор не змогла розгледіти ризики, які були у Приватбанку до його націоналізації.

Стали відомі імена нових членів наглядової ради держбанків. До ради Ощадбанку увійдуть Янне Харьюнпаа, Хуан Енріке Перес Калот та Ігор Мітюков. До ради «Укрексімбанку» – Ласло Урбан.

  • Янне Харьюнпаа — фахівець з управління проблемними кредитами, корпоративними операціями з цінними паперами та корпоративного банкінгу, а також з поглинання та злиття.
  • Хуан Енріке Перес Калот працював членом правління різних банків у країнах Європейського Союзу, Швейцарії та Латинської Америки. Зокрема над реструктуризацією проблемних кредитів та впровадженням механізмів управління ризиками.
  • Ігор Мітюков з 2008-го по 2014 рік працював управляючим директором інвестиційного банку Morgan Stanley та очолював його офіс в Україні. У листопаді 2018 року став головою наглядової ради Нацдепозитарію.
  • Ласло Урбан працював в OTP Bank, Citi Group, Європейському банку реконструкції та розвитку, Нацбанку Угорщини, Nova Ljubljanska Banka.
Подякувати 🎉