Міністр фінансів України Оксана Маркарова планує закінчити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) вже у 2023 році.
Вона розповіла в інтерв'ю hromadske про те, що хоче, щоб нова програма, над отриманням якої Україна працює спільно з МВФ, стала останньою для країни.
«Мій амбітний план — зуміти завершити її. Щоб у 2023 році у нас не стояло питання, коли ми отримаємо новий транш, а могли б себе забезпечувати», — підкреслила міністр.

Маркарова розповіла про те, що уряд продовжує переговори з місією МВФ, яка приїхала минулого тижня в Київ.
Про нову програму міністр фінансів висловилась схвально і розраховує на те, що вона допоможе провести реформи в Україні, приватизацію, концесію та багато іншого.
«Але і МВФ повинен дозволити нам вийти з неї після завершення — як свого часу це змогла зробити Польща», — підсумувала Маркарова.
Контекст
- Місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом 14 листопада розпочала роботу в Україні, щоб продовжити переговори про відкриття для України нової програми розширеного фінансування EFF.
- У вересні в Києві працювала місія МВФ, яка поїхала ні з чим, але повідомила про плани продовжити дискусію. Неофіційно повідомлялося, що Україна веде переговори про можливість відкриття фондом нової трирічної програми розширеного фінансування на $5-6 млрд.
- За день до цього директор управління МВФ з питань Європи Пол Томсен розповів, що місія розраховує на швидке завершення переговорів в Україні, але досі існують невирішені питання: Україна розчаровує темпом просування структурних реформ, а питання корупції та управління особливо турбують. Під час візиту місії важливою частиною обговорень буде питання очищення банківського сектора. Україні потрібно зберегти та розвинути незалежність Нацбанку, досягти прогресу у фінансовому секторі, продовжити бюджетну консолідацію.
Зараз між нашою країною та МВФ діє програма stand-by. Її затвердили наприкінці 2018-го і розрахована вона на рік і два місяці. Обсяг — майже $4 млрд.