Facebook Pixel

Банки обмежили операції за кодом «Азартні ігри»

Банки обмежили операції по коду «Азартні ігри»

Банки обмежили операції по коду «Азартні ігри»

Банки в Україні обмежили можливість проведення транзакцій з MMC-кодом «Азартні ігри» за рахунок карткового кредитного ліміту. Це було зроблено відповідно до постанови Національного банку України від 21 червня 2024 року №72, яка виконує рішення РНБО від 20 квітня 2024 року «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в інтернеті».

Провідна експертка з фінансового моніторингу ГЛОБУС БАНКУ Марина Павленко пояснила, що банки запровадили налаштування та обмеження, які унеможливлюють проведення транзакцій на азартні ігри за рахунок кредитних коштів. Це є частиною стратегії боротьби з «чорними» p2p-переказами, яка включає впровадження лімітів на кількість та суми транзакцій.

Quote«Більшість клієнтів, що користуються банківською послугою з p2p-переказів, зазвичай здійснюють невелику кількість операцій на незначні суми. Тому надмірна/підвищена активність з їхнього боку завжди ретельно аналізується. Адже опосередковано банк може бути «втягнутим» або ж стати співучасником можливих протиправних дій. Репутація фінустанови здобувається роками, яку можна втратити лише через один, але гучний скандал», — підкреслила Марина Павленко.

Ключові обмеження:

  • Ліміти на p2p-перекази: до 100 тис. грн на місяць та до 30 транзакцій на місяць.
  • Інші кошти на рахунку: заробітна плата, пенсія, стипендія, допомога родичів тощо не підпадають під ці обмеження.
  • Торговельні розрахунки: придбання товарів у торговельних мережах не обмежується.

Алгоритм виявлення підозрілих транзакцій:

Банки ретельно аналізують нетипову активність електронного платіжного засобу, збільшення обсягів фінансових операцій без офіційних документів, відповідність операцій даним про клієнта та інтернет-ресурси, на яких клієнт здійснює покупки або отримує кошти.

Рекомендації клієнтам:

  • Не погоджуватися на пропозиції «легкого заробітку» за переказ коштів.
  • Уникати продажу своїх банківських реквізитів третім особам.
  • Ефективна комунікація з банком: своєчасно надавати додаткову інформацію та документи на запити банку.

Регулятор планує створити централізовані реєстри осіб, залучених до подібних схем, що можуть призвести до обмеження доступу до банківських послуг та проблем з працевлаштуванням.

Подякувати 🎉