Центральний банк Англії несподівано знизив базову процентну ставку до історичного мінімуму – на 0,5 процентного пункта, з 0,75% до 0,25%.
Регулятор пояснив свій крок необхідністю підтримати остигаючу економіку на тлі епідемії COVID-19.
«Роль Банку Англії полягає в тому, щоб допомогти британським підприємствам і домашнім господарствам впоратися з наслідками економічного шоку, який може виявитися стрімким і масштабним, але має бути тимчасовим», — заявив у ході пресконференції глава Банку Англії Марк Карні, який залишає цей пост 15 березня.
Анонсуючи заходи, регулятор пообіцяв виділити додатково 10 млрд фунтів на покупку корпоративних облігацій інвестиційного рівня. ЦБ також підтвердив обсяг викупу урядових облігацій з ринку на 435 млрд фунтів.
«Масштаб наслідків епідемії для економіки цілком ще не зрозумілий. Існує ймовірність, що ділова активність в королівстві протягом найближчих місяців знизиться, можливі тимчасові, але болісні розриви в ланцюгах поставок товарів», — йдеться у повідомленні центробанку.
Це може обмежити рух фінансових потоків, призвести до зростання потреби в короткострокових кредитах домогосподарств, а в компаній може виникнути брак оборотних коштів.
Відзначається, що епідемія призвела до стрімкого падіння вартості ризикових активів і сировини, прибутковість за урядовими облігаціями досягла історичних мінімумів. Індикатори невизначеності на фінансовому ринку досягли крайніх рівнів.
Встаннє облікова ставка Банку Англії була на рекордно низькому рівні з вересня 2016 року по листопад 2017 року.
Світ плавно накриває третя хвиля фінансової кризи, що почалася в 2007 році з масових дефолтів в іпотечному кредитуванні США. Уповільнення світової економіки почало відчуватися з літа 2019-го через активну фазу торгових воєн між США та КНР, США та ЄС. Вже в листопаді 2019-го МВФ вимагав від ЄС створення плану у разі виникнення фінансової кризи.
Поштовхом до поточного загострення стала епідемія COVID-19, яка викликала найбільше з 2008 року падіння сировинних і фінансових ринків. Карантинні заходи в різних кластерах глобального виробництва призвели до порушення ланцюжків постачань товарів і послуг, що прискорило уповільнення темпів економічного зростання.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також