МВФ закликав Європу підготувати план на випадок фінансової кризи

Автор

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від ЄС створення плану на випадок фінансової кризи. Він повинен враховувати ризики та можливе вичерпання ресурсів нинішньої монетарної політики, передає Bloomberg.

На думку Фонду, європейські країни без такого плану дуже ризикують потрапити під удар. Серед ризиків, через які Європа може зазнати труднощів, названо торговельний протекціонізм, Brexit, а також проблеми в геополітиці.

Як пояснили у Фонді, накрутити ціни, зокрема у сфері нерухомості та інших активів, а також послабити стійкість банків може зниження рівня торгівлі та падіння виробництва.

Вирішити проблему, на думку МВФ, допоможе ослаблення бюджетної політики Німеччиною та Нідерландами.

Берлін побоювання міжнародного донора сприйняв зі скептицизмом. Зокрема, міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц переконаний, що жодних термінових заходів для стимулювання вживати не потрібно. Він зазначив, що країна впорається з ситуацією, якщо криза дійсно настане. «Зараз кризи немає, і ми її не чекаємо», — додав він.

Що раніше говорили про світову кризу

  • На початку жовтня новий директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що в 2019 році фонд очікує уповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП.
  • Світовий банк, Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і багато економістів приватного сектору теж менш оптимістично оцінили перспективи світової економіки, знижуючи прогнози зростання до мінімальних рівнів з часів фінансової кризи 2008-2009 років.
  • Основним тригером для глобальної кризи називають торговий конфлікт між США та Китаєм. Країни хоч і домовилися в грудні минулого року про «перемир'я» в торговельній війні, але знову повернулися до неї вже в травні. Тоді США підвищили мита на китайський експорт обсягом $200 млрд з 10 до 25%. Ба більше, і надалі США та Китай продовжили підвищувати мита на імпорт. Так, з 1 червня Пекін підвищив обмеження на ввезення товарів із США обсягом $60 млрд.
  • Перші ознаки кризи вже почали проявлятися. Так, в останньому кварталі цього року в Німеччині почалась технічна рецесія. Погіршилася ситуація на загальноєвропейському ринку праці.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.