Facebook Pixel

Атака на типографію «Фактор-Друк» зменшить книгодрук на 40% – директор

Атака російської армії на «Фактор-Друк» призведе до зменшення видавничого ринку України на 40%. У тому числі на 50% друк українських підручників.

Про це заявив власник поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергій Політучий в ефірі Радіо Свобода.

Відновлення роботи типографії може зайняти кілька місяців, при цьому релокація підприємства дуже дорога за коштами і часом. Працівника треба вчити 4-5 років мінімум:

Quote«Більшість поліграфічних потужностей зосереджені саме у Харкові. Я не знаю напевне, але, якщо ми кажемо про книгодрукування, я думаю, що це не менше 85-90 процентів всіх книг, які друкуються в Україні, друкуються у Харкові – на нашій друкарні, а також у наших партнерів, у наших колег по галузі… Навіть якщо б ми з допомогою когось переїхали до Львова, наприклад, чи до Івано-Франківська, то ми б зіткнулися з проблемою людей. Не всі люди схотіли б переїхати у ці регіони. А знайти спеціалістів у цих регіонах практично неможливо», – пояснив Політучий.

Нагадаємо, що 23 травня в результаті обстрілу Харкова ракетою С-300 була пошкоджена типографія «Фактор Друк». Загинуло 7 людей, і ще 21 поранено. Також було знищено 50 тис. книг.

Типографія працює з 1996 року і є найбільшою у Східній Європі. Кожна третя книга в Україні друкується цією типографією. Виробничі потужності – 50 млн книг на рік.

Крім книжок Vivat, «Фактор-Друк» випускав книги для видавництв «КСД», «Ранок», «Фоліо», «Свічадо», «Зелений пес» та інших.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉