Незалежна група макроекономічного аналізу і прогнозування Ukraine Economic Outlook розкритикувала поточну монетарну і фіскальну політику Нацбанку і Мінфіну та опублікувала свої рекомендації для них.
«Економічне зростання в країні, що тривало з другого кварталу 2016 року, сповільнилося в рази», — констатують аналітики.
Промислове виробництво в четвертому кварталі 2019 року скоротилося на 7,5%, темпи приросту експорту знизилися з 12% до 3%, також погіршилася якісна структура приросту реального ВВП. Усе це стало основними причинами несподіваного економічного спаду в четвертому кварталі 2019 року.

За даними Ukraine Economic Outlook, 2018 року 3,2% приросту реального ВВП на 43% складалися з приросту врожаю, на 12,8% — з прибутку фінансового сектора і на 10% з IT та будівництва. 2019 року до 35% приросту сформувалися за рахунок торгівлі і непрямих податків і пов'язані зі зростанням споживання імпортних товарів. Наприклад, за січень-вересень імпорт одягу і автомобілів виріс на 50,7% і 38,1% відповідно.
Аби зупинити спад економіки, аналітики рекомендують низку заходів:
- припинити політику інфляційного таргетування без урахування факторів зайнятості та збереження темпів економічного зростання;
- відмовитися від одномоментної політики встановлення офіційного курсу гривні на підставі короткострокового балансу попиту та пропозиції і включення довгострокової, осмисленої стратегії плавної девальвації гривні на 5-10% на рік за аналогією з китайською економічної моделлю стимулювання експорту;
- проведення політики облікової ставки за формулою «очікувана на наступні 12 місяців інфляція +1%».
У бюджетній політиці економісти Ukraine Economic Outlook радять уряду тимчасово збільшити дефіцит бюджету за рахунок незначного приросту портфеля облігацій зовнішньої держпозики (ОВДП) з боку Нацбанку для підтримки необхідного рівня бюджетних витрат в умовах уповільнення темпів зростання.
«Економіка більше не приносить тих сум у вигляді податкових надходжень, які заплановані на цей рік. Чим швидше фінансові органи влади прийдуть до усвідомлення цього факту і вживуть адекватних заходів, тим швидше вдасться відновити економічне зростання», — вважають експерти.
Також економісти Ukraine Economic Outlook радять провести комплексну ліберальну податкову реформу, відкрити ринок землі, а також терміново запровадити додатковий пільговий режим оподаткування для малого та мікробізнесу, аби амортизувати за рахунок збільшення кількості самозайнятих осіб неминуче збільшення безробіття у виробничому секторі і частково скоротити тривалий відтік робочої сили за кордон.
При цьому експерти не називають економічну ситуацію критичною.