Facebook Pixel

Меткомбінати Ахметова відновили продаж доменних шлаків в Італію

Державне підприємство «Маріупольський морський торговельний порт» (ДП «ММТП») відновило перевалку доменних шлаків маріупольських меткобінатів Ріната Ахметова.

24 червня, як повідомила пресслужба підприємства, на 13 причалі порту завантажували судно «BLUE STAR I» 5 тис. т шлаків, які призначені для споживачів Італії.

«Італія — це дуже перспективний для портовиків напрямок вантажопереробки, так як на маріупольських комбінатах запаси цього побічного продукту металургії просто величезні», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

У Маріуполі діють два великих метпідприємства — МК «Азовсталь» і Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча і вони входять до складу «Метінвест Холдинг» Ріната Ахметова.

Довідка. Протягом останніх 10 років на ММТП обробили три суднові партії цієї сировини. Одна з них вирушила до Грузії, ще дві — в Ізраїль. Остання партія в розмірі 11,1 тис. тонн була оброблена в 2018 році.

«Починаємо відвантаження на експорт відносно нового для нас виду будівельних вантажів — металургійного шлаку маріупольських комбінатів. Ми давно з ним не працювали, і ця програма, за попередніми оцінками, дасть нам близько 300 тис. тонн вантажообігу до кінця року», — зазначив Ігор Барський, директор ММТП.

ММТП оперує причалами №1-18 Маріупольського морського порту. Значна частина експорту через порт відправляється в Європу.

У 2020 році порт збільшив вантажообіг на 7,8% в порівнянні з 2019 роком — до 6,22 млн тонн. Перевалка чорних металів склала 4,7 млн тонн, що майже на 1 млн тонн більше в порівнянні з 2019 роком.

Україна займає 25-е місце в світі з експорту шлаків і 13-е місце по їх виробництву. Розвитку цього експорту перешкоджає дорога логістика, яка може становити до 90% від кінцевої вартості продукції. Експортна ціна шлаку з України становить $3,5 за тонну.

Коментарі

Всі новини