Один із найбільших постачальників російського зерна Viterra припиняє експорт російського зерна. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами одного з джерел, Viterra планує піти з російського зернового ринку до кінця цього сільськогосподарського сезону. Поки що компанія все ще відвантажує зерно, з'ясовує, як воно йтиме та що робити зі своїми активами. Viterra володіє 50% Таманського зернового термінала на Чорному морі. З липня 2022 року до лютого 2023-го компанія експортувала з росії 2,1 млн тонн зерна.
Viterra входить до шістки найбільших експортерів російського зерна.

Причинами відходу зернотрейдерів із російського ринку Bloomberg називає санкції проти російських банків і державних компаній, а також ускладнення процедур вивезення зерна з боку уряду росії.
Дві великі російські фірми, які могли б отримати вигоду з відходу трейдерів, підтримуються державою. Grain Gates, другий за величиною експортер, є партнером Demetra Trading. Група ВТБ, яку контролює держава, є одним з акціонерів Demetra. ОЗК, також відома як United Grain Co., належить державі та Demetra.
Нагадаємо, що російський підрозділ американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з Росії наступного сільськогосподарського року.
З-поміж можливих покупців активів Cargill і Viterra видання називає російського постачальника добрив «УралХім».
Viterra — підрозділ швейцарської Glencore International AG — є світовим лідером у галузі виробництва, обробки, перероблення та експорту сільськогосподарської продукції. Бізнес об'єднує понад 200 зерносховищ, 31 переробний актив і 23 порти. Через них компанія займається трейдингом зернових, олійних культур, рису, цукру, бавовни тощо. У 2022 році чистий прибуток компанії склав $54 млрд.
В Україні Glencore володіє Пересічанським маслоекстраційним заводом у Харківській області, «Іллічівським зерновим терміналом», «Морським перевантажним терміналом EVERI» в Миколаєві, Балтським ХПП і Любашевським елеватором.