9 вересня у світі відзначають Всесвітній день пошти та Міжнародний день боротьби з наслідками стихійного лиха, в Уганді – День незалежності, в Південній Кореї – День корейської абетки хангиль, в Японії – фестиваль Такаяма, а в США – День нанотехнологій.
нагадує, які історичні події відбулися 9 жовтня в Україні та світі.
У 1446 році в Кореї вийшов трактат «Хунмінчжон'ум», що пояснював принципи корейської абетки хангиль, яка поєднує в собі риси алфавітної та складової систем письма. Корейський правитель Сечжон Великий з династії Чосон, щоб підвищити грамотність в державі, вирішив доповнити логографічне китайсько-корейське письмо ханджа. У сучасній орфографії хангиль використовуються 24 основні літери: 14 приголосних і 10 голосних літер. Є також 27 складних літер, які утворюються поєднанням основних.

420 років тому, 9 жовтня 1604 року, всередині Чумацького шляху, в районі сузір’я Змієносця, спалахнула нова надяскрава зірка, помітніша за будь-які інші об’єкти в небі. Європейські, арабські, китайські і корейські спостерігачі писали, що ця зірка понад три тижні сяяла навіть вдень, а всього була видна близько року. Значний внесок до опису SN 1604 (Supernova 1604 року) належить німецькому астроному Йоганну Кеплеру, тому на його честь її часто називають Наднова Кеплера. Це наднова зірка типу Ia в нашій галактиці, на відстані не більше 20 тис. світлових років від Землі.
9 жовтня 1655 року військо гетьмана Богдана Хмельницького перемогло польське військо у битві під Городком неподалік Львова.
150 років тому, 9 жовтня 1874 року, в швейцарській столиці Берні на міжнародної конференції представники 22 держав підписали договір про створення Генерального поштового союзу. Вони домовились уніфікувати різні поштові служби та правила, щоб міжнародні поштові відправлення вільно рухалися між кордонами. Серед підписантів були Німецька імперія, Австро-Угорщина, Бельгія, Данія, Єгипет, Іспанія, США, Франція, Велика Британія, Греція, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Російська імперія, Сербія, Королівство Швеції та Норвегії, Швейцарія та Османська імперія. За п’ять років через велику кількість країн, що приєдналися, організація отримала сучасну назву Всесвітній поштовий союз. А 9 жовтня майже 70 років відзначається як Всесвітній день пошти.
9 жовтня 1934 року хорватський терорист-усташ застрелив короля Югославії Александара I Карагеоргієвича та Луї Барту, міністра закордонних справ Франції. Вони їхали у відкритому неброньованому лімузині вулицями від порту. Попри відомі погрози від усташів (ультраправої націоналістичної хорватської організації) вбити короля, французька поліція застосувала чисто формальні заходи охорони: двоє кінних поліцейських замість мотоциклістів у кортежі і кордон з поліцейських на відстані 10 кроків по маршруту вулицями Марселя. Вбивця встиг зробити 8 пострілів, перш ніж охорона його наздогнала і поранила. Вбивство Александара Карагеоргієвича призвело до зближення Югославії з нацистською Німеччиною та фашистською Італією: наслідному принцу було 11 років, а його дядько, регент Югославії, симпатизував дуче і фюреру. У 1941-му Югославія навіть доєдналася до Троїстого пакту.
Вбивство Александара Карагеоргієвича в Марселі 9 жовтня 1934 – відео
У 1983-му на президента Південної Кореї Чон Ду Хвана було скоєно замах під час його візиту до Рангуну, столиці Бірми (сучасний Янгон та М’янма). Він вижив, але внаслідок вибуху загинула 21 людина і було поранено ще 17.
У 1989 році в СРСР визнали право працівників на страйк.
У 2006-му Північна Корея здійснила перше випробування власної ядерної зброї.