9 липня у світі відзначають Міжнародний день знищення стрілецької зброї, в Аргентині та Південному Судані – День незалежності, в Австралії та Палау – День Конституції, а в Канаді – день північної території Нунавут.
нагадує, які історичні події відбулися 9 липня в Україні та світі.
За хроніками, у 1357 році Карл IV, імператор Священної Римської імперії, заклав у Празі міст через Влтаву. Сьогодні Карлів міст є одним з головних туристичних символів чеської столиці.
У 1540-му король Англії Генріх VIII анулював шлюб з четвертою дружиною, Анною Клевською, менше ніж за пів року після весілля – щоб за 20 днів одружитися з п’ятою, 17-річною Кетрін Говард.
9 липня 1762 року 33-річна Катерина II організувала заколот та стала імператрицею Російської імперії. Німкеню Катерину підтримали гвардійці Ізмайловського та Преображенського полків завдяки її фаворитам братам Орловим. Слідом за гвардією на вірність новій самодержиці присягнули Сенат та Синод. Усунутий імператор Петро III запропонував дружині перемовини, але марно, тому швидко зрікся престолу. Його перевели на Ропшинську мизу у Петербурзі, де 17 липня вбили офіцери гвардії. За деякими версіями, спочатку його намагались отруїти, а потім просто задушили збройним ременем.
У ніч на 9 липня 1911 року велика пожежа на Подолі в Києві знищила більшість із понад 2000 будинків історичного району.
У 1877-му у Вімблдоні почався перший в історії тенісний турнір. У фіналі переміг Спенсер Гір.
9 липня 1955 року одинадцять видатних вчених на чолі з геніальними Альбертом Ейнштейном та Бертраном Расселом підписали так званий маніфест Рассела – Ейнштейна, антивоєнний заклик припинити гонку озброєнь і заборонити створення ядерної та термоядерної зброї. В маніфесті було заявлено про загрозу для життя людства термоядерної зброї та поставлена проблема: «Чи покінчимо ми з людською расою, чи людство відмовиться від війни».
У 1961-му у канадській провінції відкрито пам'ятник Т. Г. Шевченку.
У 1986 році парламент Нової Зеландії ухвалив закон про реформу законодавства про гомосексуалізм 1986 року, декриміналізувавши одностатеві стосунки між чоловіками старше 16 років. З 1840 року гомосексуалізм у країні, як і на всій території Британської імперії, карався смертю, а з кінця XIX століття – ув’язненням та штрафами, аж до 1961 року, коли кримінальну відповідальність скасували – проте одностатевий секс все ще був нелегальним.
Сьогодні 74 роки виповнюється Віктору Януковичу, четвертому президенту України, який втік з країни у лютому 2022 року, завдавши їй збитків на трильйони гривень.