87% компаній повідомили про зростання прибутків завдяки інвестиціям у технології, що на 25% більше, ніж у 2023-му. Однак основними викликами досі залишаються вартість реалізації, технічні обмеження та неприйняття працівників.
Про це йдеться у звіті KPMG Global Tech Report 2024 «Поза межами хайпу: баланс між швидкістю, безпекою та ефективністю».
Яка частка компаній відзначила зростання продуктивності за рахунок ШІ
42% українських керівників зазначили, що бачать підвищення продуктивності завдяки генеративному ШІ. Натомість 74% респондентів вже оцінили зростання продуктивності.
Водночас існує й занепокоєння. Так, 78% опитаних вважають, що користувачі все ще сприймають штучний інтелект як «чорну скриньку», що може стримувати його впровадження.
Яка частка компаній розвиває культуру, орієнтовану на дані
Як вказано у звіті, зрілість роботи з даними стає обов'язковим стандартом для бізнесу. Якщо раніше це було конкурентною перевагою, то тепер — базова вимога.
Лідери технологічного сектору підтвердили, що регулярний аналіз даних є одним із найефективніших методів досягнення цілей. Так, 80% з них задоволені результатами своїх технологічних рішень.
Попри це, лише 24% компаній активно розвивають культуру, орієнтовану на дані.
Кібербезпека та ризики, що гальмують DX
Кібербезпека залишається ключовим фактором ризику. Близько 80% лідерів визнають, що обережність і культура уникання ризиків уповільнюють впровадження інновацій та диджитал-трансформацію (DX).
Ще 59% назвали централізоване прийняття рішень серйозною перешкодою для реагування на ринкові зміни.
Також 35% організацій зазначили, що зосередяться на покращенні захисту даних протягом наступного року.
Технологічні інвестиції: які основні виклики стоять перед компаніями
Попри те, що 87% опитаних зафіксували у себе зростання прибутків завдяки технологічним інвестиціям, для компаній основними викликами залишаються:
- вартість реалізації — 46%;
- технічні обмеження — 39%;
- неприйняття працівників — 35%.