Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Винищувачі, танки та гаубиці: Польща зробила велике замовлення бронетехніки в Південній Кореї

48 винищувачів FA-50, 180 танків K2 Black Panther, та 600 САУ K9 – який наказав Польща у Південній Кореї. Фото: koreaaero.com

48 винищувачів FA-50, 180 танків K2 Black Panther, та 600 САУ K9 – який наказав Польща у Південній Кореї. Фото: koreaaero.com

Очільник польського Міноборони Маріуш Блащак поставив свій підпис під рамковою угодою про закупівлю великого обсягу південнокорейської бронетехніки. Як пише PAP, йдеться про три ескадрильї легких винищувачів FA-50 (48 штук), 180 (а пізніше ще 800) основних бойових танків Південної Кореї K2 Black Panther і понад 600 самохідних гаубиць K9.

Видання зазначає, що замовлення на танки буде розбито на два етапи:

  • спочатку польське Міноборони закупить 180 машин (постачання стартують цього року);
  • пізніше країна докупить ще понад 800 K2 Black Panther у стандарті K2PL. З 2026 року виробництво цих танків розпочнеться на польській землі.

В аналогічний спосіб відбуватиметься й закупівля гаубиць:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • під час першого етапу Польща отримає 48 одиниць техніки (частину вже цього року буде доправлено в країну на заміну гаубиць, які передали в Україну);
  • з 2024 року почнеться постачання понад 600 K9, а з 2026 року польська сторона почне їх випускати самостійно.

Перші 12 із 48 замовлених легких винищувачів FA-50 прибудуть в Польщу в середині 2023 року. Літаки, як повідомляється, буде сконфігуровано згідно з вимогами польських повітряних сил і обладнано натівською системою розпізнавання IFF NATO.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Довідка. Винищувач FA-50 розроблений південнокорейською корпорацією Korea Aerospace Industries. Польща отримає версію FA-50PL, яка матиме бортову радіолокаційну станцію, підвісний електронно-оптичний контейнер Sniper і ракети класу «повітря — повітря» AIM-9X Sidewinder.

  • Довжина: 13,14 м
  • Ширина: 9,45 м
  • Висота: 4,81 м
  • Максимальна швидкість: 1,5 Маха (1837,5 км/год)
  • Спеціальне обладнання: 20-мм триствольна гармата AIM-9, JDAM
  • Екіпаж: дві особи.
Фото: koreaaero.com

Фото: koreaaero.com

Танк K2 «Чорна пантера» було взято на озброєння у 2014 році. Розробник — південнокорейське Агентство з оборонних розроблень (Agency for Defense Development, ADD) і компанія Rotem (підрозділ Hyundai Motors). Основне озброєння складає 120-мм танкова гармата з довжиною ствола 55 калібрів. Швидкість стрілянини — до 15 пострілів за хвилину або раз на 4 секунди. Боєкомплект до гармати складає 40 пострілів.

Фото: dcn.or.kr

Фото: dcn.or.kr

K9 — сучасна південнокорейська 155-мм самохідно-артилерійська установка (САУ) класу самохідних гаубиць. Її спроєктовано та розроблено Агентством оборонного розвитку та Samsung Aerospace Industries для Збройних сил Республіки Корея. Виробник — компанія Hanwha Defense. Ліцензійне виробництво K9 у Польщі під назвою K9PL відбуватиметься паралельно з виробництвом AHS Krab.

Фото: www.dcn.or.kr

Фото: www.dcn.or.kr

Контекст. Нагадаємо: днями в Україну прибули польські танки PT-91 «Тварди».

Коментарі

Всі новини