3 жовтня у світі відзначають Всесвітній день сільськогосподарської техніки, у Німеччині – День Німецької єдності, у Південній Кореї – День, коли відкрилося небо, тобто заснування нації, в Іраку – національне свято, а в Гондурасі – День солдата.
нагадує, які історичні події відбулися 3 жовтня в Україні та світі.
Чому корейці вважають, що вони зійшли з неба
Корейці, вважають, що саме 3 жовтня 2457 року до н.е міфічний засновник корейської нації Хванун, син Володаря Неба, зійшов з небес, щоб жити серед людей. Разом зі своїми служителями хмар, дощу та вітру він встановив закони та моральні кодекси і навчав людей різних мистецтв, медицини та сільського господарства.

Цей міф поєднує корейців із сибірськими шаманськими традиціями, є зв’язки з поклонінням ведмедям у нівхів на Далекому Сході та віруваннями айнів на Хоккайдо..
Корейці називають це свято Гечхончжоль – «День, коли відкрилося небо». У середньовічних корейських царствах це було свято збору врожаю. Глава держави проводив молитовну церемонію богам-засновникам, а також богам зерна.
У 1909 році Гечхончжоль встановили національним святом, призначивши його на третій день 10-го місяця за місячним календарем. З 1949 року воно зафіксоване на 3 жовтня за сонячним григоріанським календарем.
В Південній Кореї Гечхончжоль визнаний офіційним святом, північні корейці його не святкують (бо ведуть історію від Кім Ір Сена). Це день прапорів і парадів у національних костюмах.

3 жовтня — це Гечхончжоль, День заснування нації в Південній Кореї — день прапорів і парадів в національних костюмах.
Як приготувати суп соллонтган, щоб відчути себе трохи корейцем – відео
На День заснування нації корейці традиційно їдять «соллонтган» – суп на кістковому бульйоні.
Соллонтган – це традиційний корейський суп з волової ноги, який варять протягом 10 годин до тих пір, поки він не набуде молочно-білого кольору. Зазвичай подається в чаші з кружальцями цибулі і шматочками м'яса, а як приправи виступають дайкон, зелена цибуля, сіль, чорний перець та кунжутна олія.
У 1906 році міжнародним сигналом лиха затвердили сигнал SOS.
У 1925-му відкрилася Харківська опера, сьогодні – Харківський національний академічний театр опери та балету (ХНАТОБ). Перший будинок опери розташовувався на вулиці Римарській. Серед видатних вистав оперного – «Кармелюк», «Купало», «Тарас Бульба» (1934 рік), «Наталка Полтавка», «Назар Стодоля» (1945 рік), такі всесвітні прем’єри, як «Турандот», «Гугеноти» (1930-ті – 1940-ві роки). У сучасну будівлю у серці Харкова ХНАТОБ переїхав тільки у 1991 році, вже у незалежній Україні.
У 1942 році німецька ракета V-2 («Фау-2») під час першого випробування досягла рекордної висоти 85 км. Це була перша у світі балістична ракета
У 1952-му у Лос-Анджелесі зроблено перший відеозапис на магнітну стрічку.
3 жовтня 1990 року Східна та Західна Німеччина об’єдналися після 41 року розділення. Відтоді цей день відзначається як День Німецької єдності.
У 1993-му у москві танки розстріляли Білий дім – будівлю Держдуми.