Facebook Pixel

Четверта хвиля мікрогрантів на розвиток бізнесу — 290 переможців отримають 68,5 млн грн

За результатами четвертої цього року хвилі подання заяв на мікрогранти для започаткування чи розвитку власної справи кошти від держави отримають 290 українців на загальну суму 68,5 млн грн. Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Четверта хвиля мікрогрантів на розвиток бізнесу — 290 переможців

Четверта хвиля мікрогрантів на розвиток бізнесу — 290 переможців

Quote«Визначено 290 переможців четвертої цього року хвилі подання заяв на мікрогранти для старту або розвитку свого бізнесу. Вони отримають від держави 68,5 млн грн грантових коштів на підприємництво. Загалом від початку 2023 року за підсумками чотирьох хвиль програми «Власна справа» мікрогранти отримають 906 українців на 215 млн грн. У процесі реалізації своїх бізнес-ідей вони за грантові кошти створять майже 2 тис. нових робочих місць», — зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

З-поміж отримувачів мікрогрантів четвертої хвилі 55% жінок і 45% чоловіків, 70% переможців мають вищу освіту.

Найбільше з них із:

  1. Львівської (48 осіб);
  2. Рівненської (44 особи);
  3. Полтавської (22 особи);
  4. Київської (21 особа) області;
  5. міста Києва (34 особи).

Найпопулярнішими сферами, у яких працюватимуть грантоотримувачі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 95 осіб;
  • тимчасове розміщення та організація харчування — 39 осіб;
  • переробна промисловість — 36 осіб.

За грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як чинний підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1 — 2 робочих місць. Українці, які отримали мікрогранти у 2022 році, створять майже 8 тис. нових робочих місць.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дасть змогу видати приблизно 10 тис. мікрогрантів.

Контекст. Урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладку садів та виноградарства, тепличного господарства. Подання заявок на всі напрямки програми «єРобота» здійснюється через портал «Дія».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉