Facebook Pixel

Цей день в історії: 28 серпня — день народження «Пепсі-коли»

28 серпня в Литві відзначають День залізничника, у Мексиці – День бабусь і дідусів, у Польщі – День авіації, а в Чорногорії – День проголошення королівства.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 28 серпня в Україні та світі.

У 632 році, за Кораном, померла Фатіма, донька пророка Мухаммеда. Причина її смерті є однією з причин суперечок між мусульманами-сунітами і мусульманами-шиїтами.

У 1189 році, під час Третього хрестового походу, хрестоносці на чолі з Гаєм з Лузін’яну почали облогу Акри (сучасне Акко, Ізраїль). Гай, який після того став Єрусалимським, тримав облогу проти Саладіна, лідера мусульман Сирії та Єгипту, майже два роки, до липня 1191-го.

28 серпня 1830 року коні обігнали паровоз

У 1830-му новий паровий локомотив Tom Thumb від компанії Baltimore and Ohio Railroad взяв участь у перегонах із запряженим кіньми возиком неподалік Балтімора в США.

Tom Thumb зміг легко відірватися від коня, поки ремінь не зісковзнув зі шківа повітродувки. Без повітродувки котел не давав достатньо тяги, і локомотив втратив потужність, що дозволило коням виграти перегони. Тим не менш, всі визнали, що локомотив продемонстрував чудові характеристики – і це стало великим кроком до переходу вантажних перевезень у США на парову тягу.

28 серпня 1830 року коні обігнали паровоз

28 серпня 1830 року коні обігнали паровоз

У 1833-му британський закон про скасування рабства отримав схвалення від королеви Вікторії. Таким чином, купівля рабів та володіння ними стали незаконними в Британській імперії (за деякими винятками).

28 серпня 1898 з’явилась «Пепсі-кола»

У 1898 році напій американського фармацевта Калеба Бредхема «Brad's Drink» отримав нову назву «Пепсі-кола». Бредхем ще за п’ять років до того встановив у себе в аптеці в Північній Кароліні фонтан з содовою, в якому відвідувачі могли набрати собі газований напій. Всі ці роки він експериментував з інгредієнтами – соками, спеціями і сиропами. Найбільше його клієнтам сподобався смак з ванілі, олій та екстракту горіха кола. Калеб Бредхем рекомендував вживати свій напій при розладах шлунка, тобто диспепсії – і це одна з версій походження назви «Пепсі».

В 1902 році він зареєстрував компанію Pepsi-Cola та очолив її, а ще за пів року була зареєстрована перша торгова марка Pepsi-Cola. Аптека Бредхема в місті Нью-Берн досі існує під назвою «Місце народження Пепсі-коли».

Аптека Бредхема в місті Нью-Берн досі існує під назвою «Місце народження Пепсі-коли».

Аптека Бредхема в місті Нью-Берн досі існує під назвою «Місце народження Пепсі-коли».

У 1921-му у Києві були розстріляні 47 членів ЦУПКому (Центрального українського повстанського комітету). Серед них були Іван Андрух, співзасновник Української військової організації, і поет-військовик Григорій Чупринка.

28 серпня 1921 зникла Махновщина

28 серпня 1921 року так звана Вільна територія (Махновщина) офіційно увійшла до складу УРСР після того, як Червона армія вигнала Революційну повстанську армію з України. Вільна територія включала Гуляйпільський, Маріупольський, Мелітопольський, Олександрівський, Бахмутський, Бердянський та Павлоградський повіти. Столицею махновщини спочатку було Гуляй-Поле, а з 1919-го – Катеринослав (Дніпро).

Мапа Вільної території (1917-1921)

Мапа Вільної території (1917-1921)

У 1925-му голова Раднаркому Олексій Риков підписав декрет про відновлення виготовлення горілки в СРСР.

У 1937-му в Японії була заснована компанія Toyota.

У 1946 році була заснована Трудова партія Північної Кореї, попередниця правлячої в КНДР Трудової партії Кореї.

У 1963-му біля меморіалу Лінкольна у Вашингтоні зібралися 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації. Перед ними зі своєю знаменитою промовою «В мене є мрія» виступив Мартін Лютер Кінг, лідер боротьби за громадянські права темношкірих громадян.

28 серпня 1963 року Мартін Лютер Кінг виступив з промовою «В мене є мрія»

28 серпня 1963 року Мартін Лютер Кінг виступив з промовою «В мене є мрія»

У 1990-му Ірак оголосив окупований Кувейт своєю 19-ю провінцією, перейменував місто-столицю Кувейт у Кадіму та утворив у місті новий район на честь Саддама Хусейна. До операції «Буря в пустелі» залишалося 4,5 місяця

У 1998 році Пакистан опинився за крок від перетворення на ісламську фундаменталістську державу. Національна асамблея Пакистану ухвалила поправку до конституції, за якою «Коран і Сунна» визнавалися «вищим законом». Депутати Сенату, верхньої палати парламенту, відхилили цей законопроект.

Подякувати 🎉