Цей день в історії. 25 квітня майбутня королева виписувала повістки

Цей день в історії. 25 квітня майбутня королева Єлизавета реєструвала добровольців на призовному пункті

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів та Міжнародний день ДНК, в Португалії та Італії – День звільнення, в Німеччині — День дерева. З професійними святами можна вітати секретарів та перукарів.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 25 квітня в Україні та світі.

У 1507 році континент Америка нарешті отримав сучасну назву через 15 років після відкриття у 1492-му. Німецький картограф Мартін Вальдземюллер надрукував тисячу примірників карт світу з назвою «Америка» поверх нового континенту. Він вибрав назву на честь Амеріго Веспуччі, дослідника Нового Світу.

У 1826-му у Великій Британії був запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння.

У 1859 році в Єгипті розпочалося будівництво Суецького каналу.

У 1901–му в штаті Нью-Йорк вперше у світі введені автомобільні номери. Перші два роки таблички містили просто ініціали власника авто. З 1910 року у штаті з’явився перший стандарт номерів – число з 5 знаків і дві літери NY.

У 1942 році 16-річна принцеса Єлизавета, спадкоємиця британського престолу, провела день на призовній ділянці, реєструючи добровольців на фронт.

25 квітня 1942 року британська принцеса Єлизавета працювала на призовному пункті

У 1945-му в Сан-Франциско делегації 50 країн на конференції почали розробку статуту майбутньої ООН.

У 1953 році британські вчені Френсіс Крік та Джеймс Ватсон опублікували в журналі Nature статтю про створення моделі просторової структури ДНК. Сьогодні цей день відзначають як День ДНК.

У 1954-му дослідний центр компанії Bell telephone в США оголосив про створення сонячних батарей.

50 років тому, у 1974-му, в Португалії відбулася так звана Революція гвоздик. Ліві військові у результаті перевороту скинули авторитарно-консервативний режим Estado Novo («Нової держави»), диктатура якого тривала з 1933 року, та встановили демократичний уряд.

У 1983-му, під час Холодної війни, генсек ЦК КПРС Юрій Андропов запросив 11-річну американську школярку Саманту Сміт відвідати Радянський Союз у відповідь на її листа, в якому вона висловила побоювання щодо ядерної війни. Візит Саманти став найпотужнішою пропагандистською операцією комуністичного режиму.

У 2001 році Верховний суд росії дозволив анонімні доноси.

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка