Facebook Pixel

Цей день в історії: 90 років банковому пиву

24 січня у світі відзначають Міжнародний день освіти і День переробки мобільних телефонів, в Румунії – День об’єднання румунських князівств, в Індії – День дівчаток, а в Україні – День зовнішньої розвідки.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 24 січня в Україні та світі.

У 1536 році король Англії Генріх VIII, відомий насамперед своїми шістьма шлюбами, стратою двох дружин і відходом від католицтва, зазнав травми під час лицарських змагань. За поширеною версією, Генріх тоді отримав пошкодження мозку, яке спричинило значні зміни в поведінці. Відомі особливості характеру британського монарха дуже нагадують симптоми хронічних струсів мозку (як у боксерів чи регбістів): вибуховий гнів і нездатність контролювати імпульси, проблеми з пам’яттю, головні болі, безсоння і навіть імпотенція. Неврологи вважають, що найбільш травмовані були лобно-підкіркова система і гіпофіз.

У 1848-му в Північній Каліфорнії неподалік Сакраменто робітник лісопилки Джеймс Маршал знайшов великий золотий злиток. Його відкриття стало поштовхом для каліфорнійської золотої лихоманки. Водночас лісопилка, де працював Маршал, занепала через хвилю золотошукачів.

У 1859 році дунайські князівства об'єдналися у Волощину та Молдову, попередника Румунії. Сьогодні 24 січня в Румунії називають Днем малої унії.

У 1861-му в Петербурзі вийшов друком перший номер українського щомісячника «Основа». Серед його видавців були, зокрема, письменник Пантелеймон Куліш та історик Микола Костомаров.

У 1918-му Раднарком більшовицької росії своїм декретом ввів григоріанський календар, який почав діяти з 14 лютого за новим стилем.

90 років тому, 24 січня 1935 року, пивоварня Gottfried Krueger Brewing Company з Нью-Джерсі розпочала продажі банкового пива. Експериментальні партії «Пінистого пива Крюгера» (Krueger Cream Ale) і «Найкращого пива Крюгера» (Krueger's Finest Beer) на випадок провалу відправили до найдальшої точки дистрибуції – у Річмонд, штат Вірджинія. Проте бляшанки з пивом набули шаленої популярності, і за двадцять років броварня збільшила виробництво до мільйона барелів на рік.

90 років тому, 24 січня 1935 року, в продаж надійшла перша експериментальна партія банкового пива. Фото: Etsy

90 років тому, 24 січня 1935 року, в продаж надійшла перша експериментальна партія банкового пива. Фото: Etsy

У 1942-му в російській Комі АРСР спалахнуло перше в історії ГУЛАГу повстання ув'язнених у табпункті «Лісорейд» поблизу селища Усть-Уса. Бої тривали тиждень, до 1 лютого, коли оточені в тундрі ватажки повстання застрелилися.

Як імператорський солдат не зрадив присязі 28 років після закінчення війни

24 січня 1972 року в джунглях острова Гуам у Тихому океані знайшли сержанта Імператорської армії Японії Соїчі Йокоі. Він ховався там 27 років, які минули після закінчення Другої світової війни. Після того, як американські війська захопили острів у 1944-му, Йокоі пішов у джунглі разом із дев’ятьма японськими військовими. Сім з десяти зрештою вийшли з лісу, у схованках на острові залишилися троє. Вони розділилися, але періодично бачилися приблизно до 1964 року, коли двоє товаришів Йокоі загинули у повені. Після цього Йокоі вісім років був один.

Місцеві нагодували його гарячим супом і передали владі. Лікарі Меморіального госпіталю Гуама були здивовані відносно хорошим здоров’ям японського «мауглі», якщо не зважати на легку анемію через брак солі в раціоні. Його раціон включав дикі горіхи, манго, папайю, креветки, равликів, жаб і щурів. Він виживав за рахунок полювання, переважно вночі. З рослин він плів собі одяг, постільну білизну та речі, які ретельно ховав у своїй печері.

Quote«Мені соромно, що я повернувся живим», – сказав він, коли повернувся до Японії у березні 1972 року.
Печера Йокоі – туристична пам'ятка, створена на місці оригінальної печери, яка була зруйнована тайфуном. Фото: Wikipedia

Печера Йокоі – туристична пам'ятка, створена на місці оригінальної печери, яка була зруйнована тайфуном. Фото: Wikipedia

Десять років тому, 24 січня 2015 року, російські терористи і бойовики так званої «днр» обстріляли з «Градів» Маріуполь. Загинули 30 людей.

Рік тому, 24 січня 2024 року, у Бєлгородській області рф упав літак Іл-76. РосЗМІ стверджували, що на борту загалом було нібито близько 70 людей, включаючи українських полонених. ГУР вважає, що на борту мали бути російські посадовці.

Подякувати 🎉