Facebook Pixel

Цей день в історії: 18 червня Кропивницький відзначає 270-річчя


18 червня у світі відзначають День сталої гастрономії, День гідності аутистів, в Азербайджані – День прав людини, на Сейшельських островах – День республіки, а в Україні – День дільничного офіцера поліції.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 18 червня в Україні та світі.

У 860 році приблизно 200 кораблів давньоруського флоту князів Аскольда та ДІра у Босфорі пришвартувалися на околицях візантійської столиці Константинополя.

У 1391-му у війні між золотоординським ханом Тохтамишем та Тамерланом, засновником імперії Тимуридів, на річці Кондурча (сучасний Татарстан) війська Тамерлана вперше наголову розгромили золотоординців. Це був перший значний удар по Орді, який, разом з новою поразкою у 1395-му, призвів до її занепаду та розпаду.

18 червня 1583 року Річард Мартін, олдермен, уклав страховий поліс для солівника Вільяма Гіббонса на 383 фунти під 8% на 8 місяців. Це був перший у світі відомий страховий поліс.

У 1637-му запорізькі козаки разом з донськими захопили османську фортецю Азов у гирлі Дону.

Сьогодні виповнюється 270 років з дня заснування міста Кропивницький. 18 червня 1754 року була закладена фортеця святої Єлисавети, пізніше — Єлисаветград та Кіровоград, у 2016-му місто отримало сучасну назву на честь Марка Кропивницького, видатного театрального діяча.

18 червня 1815 року Наполеон програв битву при Ватерлоо.

135 років тому, у 1889-му, американець Річардсон запатентував дитячий візочок.

У 1940-му, після капітуляції французької армії, генерал Шарль де Голль заявив в етері Бі-Бі-Сі: «Що б не сталося, полум'я французького опору не повинно згаснути і не згасне», – закликавши французів до опору.

18 червня 2000 року Львівська міська рада заборонила трансляцію пісень російською у публічних місцях.

Рівно рік тому, 18 червня 2023 року, «Титан», підводний апарат компанії OceanGate Expeditions, вибухнув під час спуску до уламків легендарного «Титаніка» в північній частині Атлантичного океану. Загинули всі п’ять членів екіпажу батискафу, включаючи співзасновника та генерального директора компанії Стоктона Раша.

Подякувати 🎉