Facebook Pixel

Цей день в історії. 17 квітня – століття кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer

Це Слац, перший лев, що був маскотом кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1924-1928 роках

Це Слац, перший лев, що був маскотом кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1924-1928 роках

17 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з гемофілією, День кажана та День вина «Мальбек», в Італії – День еспресо, в Японії – День захисту дітей, а в Україні – День пожежної охорони.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 17 квітня в Україні та світі.

У 1492 році Христофор Колумб підписав контракт з Іспанією, в якому зобов’язався вирушити до Азії за спеціями новим шляхом. За пів року він дійсно відкрив Америку, вважаючи, що доплив до Індії зі сходу.

У 1847-му Тарас Шевченко був заарештований за участь у Кирило-Мефодіївському братстві.

Чим острів Елліс пов'язаний з українською діаспорою в США

За добу 17 квітня 1907 року через імміграційний центр на острові Елліс між Нью-Йорком та Нью-Джерсі пройшла рекордна кількість нових емігрантів – 11 747 осіб. Взагалі протягом того року до США в'їхало понад 1 млн осіб. Для порівняння, за всі роки роботи центру мігрантів – з 1892 по 1954 – острів прийняв близько 20 млн людей. Сьогодні близько 100 млн американців мають родини, що пройшли через острів Елліс, клаптик землі в 11 гектарів у Верхній затоці Нью-Йорка. Серед них – нащадки євреїв, що рятувались від погромів у Російській імперії на початку XX століття та Голокосту у 30-40-ві роки, вірмен, які втекли від різанини в Туреччині, західних українців в 40-ві та багато інших. Сьогодні тут розташовано Музей імміграції США.

Острів Елліс, клаптик в 11 га землі в гавані Нью-Йорка, прийняв близько 20 млн іммігрантів до США за півстоліття

Острів Елліс, клаптик в 11 га землі в гавані Нью-Йорка, прийняв близько 20 млн іммігрантів до США за півстоліття

100 років голлівудській кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer

Сьогодні виповнюється 100 років від заснування голлівудської кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer 17 квітня 1924 року. За століття компанія зняла безліч кіно- та телефільмів, отримала понад 200 «Оскарів», належала медіамагнату Теду Тернеру, Sony Pictures, була банкрутом, поки у 2021 році її не викупив Amazon. В її портфоліо – фільми про агента 007 Джеймса Бонда та боксера Роккі Бальбоа.

100 років кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer

100 років кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer

Що відомо про кримськотатарське розстріляне відродження

17 квітня 1938 року можна назвати днем розстріляного відродження кримських татар. 36 представників кримськотатарської інтелігенції були розстріляні після суду, що тривав не довше 20 хвилин. До цього, з початку 20-х років, у Криму були відкриті національні школи, працював кримськотатарський театр, виходили друковані газети та журнали кримськотатарською. Репресії почалися з 1928 року, коли за наказом НКВС був розстріляний глава Кримської АРСР Велі Ібраїмов, а під час насильницької колективізації з Криму були вислані понад 30 тис. кримських татар. Серед розстріляних у 1938-му були директор Бахчисарайського палацу-музею, редактори газети та радіокомітету, письменники та філологи, науковці, поети. 5 березня 1938 року з’явився так званий «розстрільний список» за підписом Сталіна з 60 імен (41 з них — кримські татари). Розстріляні були 36, інші засуджені до ув’язнення та таборів. Вижив після 15 років таборів лише Якуб Керменчикли, делегат Курултаю.

Кримськотатарські діячі культури Осман Акчокракли і Усеін Боданінський

Кримськотатарські діячі культури Осман Акчокракли і Усеін Боданінський

17 квітня 1961 року почалася так звана висадка в затоці Свиней. Це була невдала операція кубинських емігрантів до США і ЦРУ з метою повалення комуністичного режиму Фіделя Кастро.

У 1970-му у Києві був відкритий палац «Україна».

У 1982-му королева Єлизавета ІІ разом з прем’єром П’єром Трюдо (батьком Джастіна Трюдо) підписала акт проголошення повної незалежності Канади від Великої Британії. Це, до речі, не заважає існуванню інституту генерал-губернатора Канади та тісним політичним зв’язкам двох країн.

У 2014 році Європейський парламент своєю резолюцією відмовив у праві на існування російсько-італійського проєкту газопроводу «Південний потік» – в Європу в обхід України, від Новоросійська до болгарської Варни дном Чорного моря.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉