Facebook Pixel

Як Україна допомагає США у розробці дронів-камікадзе

Підрозділ оборонних інновацій Пентагону (DIU) обрав чотири американські компанії, дві з яких співпрацюють з українськими фірмами, для розробки прототипів безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії в рамках програми «Артеміда». Про це повідомляє TheDefensePost.

Чотири компанії були відібрані за результатами конкурсного відбору, який передбачав всебічну оцінку 165 пропозицій. AeroVironment, Dragoon, Swan і Auterion отримали контракти на виробництво прототипів «Артеміда» для їх оперативної оцінки. Swan і Auterion співпрацюють з двома українськими виробниками безпілотників, ім'я яких не розголошується.

Художній рендеринг дрона-камікадзе «Артеміда». Фото: DIU

Художній рендеринг дрона-камікадзе «Артеміда». Фото: DIU

За даними DIU, основною метою програми «Артеміда» є розробка «адаптивних» блукаючих боєприпасів, здатних працювати в умовах застосування засобів РЕБ.

Безпілотники мають бути економічно ефективними для їх широкомасштабного виробництва і розгортання.

Конкретні вимоги

Платформа Artemis має бути наземного базування і здатна працювати на дальності від 50 до 300 км. Безпілотники мають швидко стартувати, маневрувати на малих висотах і нести різноманітне корисне навантаження. Крім того, вони мають залишатися функціональними в умовах збоїв, розриву зв'язку, низької пропускної здатності та відсутності GPS.

DIU також вимагає, щоб система «Артеміда» швидко оновлювалась і модернізувалася, забезпечуючи можливість її швидкого розвитку у відповідь на нові загрози і технологічний прогрес.

Quote«Цілі проєкту «Артеміда» безпосередньо пов'язані зі спостереженнями за поточними реальними бойовими умовами, а також з відгуками кінцевих користувачів з усього Міністерства оборони про те, які можливості можуть знадобитися в цьому просторі, щоб протистояти майже рівним можливостям загроз по всьому світу», — зазначили в агентстві.

Залишається незрозумілим, скільки постачальників перейдуть до наступного етапу програми після «агресивних» випробувань і демонстрації прототипів, запланованих на кінець цього року.

Очікується, що прототипи Artemis будуть представлені до кінця 2025 фінансового року.

Подякувати 🎉