Рік, що закінчився, був багатим на події. І на ці події активно реагували колумністи , які за рік написали близько 400 цікавих колонок. Ми вирішили зробити невеличку ретроспективу і обрали 10 найкращих матеріалів наших авторів на різні теми, що були актуальними протягом року і залишаються такими наразі.
Легенди про післявоєнну відбудову України: що з ними не так
Багато хто очікує, що після української перемоги гроші на відбудову полиються в країну рікою. Це можливий сценарій, але далеко не єдиний і не найімовірніший, адже фінансування відбудови залежить від багатьох чинників. Про найпоширеніші міфи стосовно післявоєнної відбудови розповідає у своїй колонці Сергій Будкін, засновник інвестиційної компанії FinPoint.
Реформа Міноборони: якими були виклики Резнікова та якою буде стратегія Умєрова
Заміна міністра оборони під час війни стала резонансною і обговорюваною подією в Україні. Тож Ігор Копитін, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, одразу поділився думками стосовно викликів, які постали перед новопризначеним міністром Умєровим і якою має бути його стратегія роботи, а також проаналізував, з чим довелося стикнутися колишньому міністру оборони Резнікову.

Українська війна випробовує західну демократію на швидкість
Робота західної бюрократії та прийняття рішень на рівні держав ніколи не вирізнялися особливою швидкістю. Проте війна в Україні змушує європейських та американських посадовців працювати оперативніше. Чи виходить це у них і який тиск на них чинить громадянське суспільство, розповідає у своїй колонці аналітик Іван Верстюк.
Рік після відновлення приватизації: ключові події та результати
Наприкінці літа 2022 року в Україні відновилася приватизація, яка фактично не працювала від початку повномасштабного вторгнення. За рік після цього, на початку осені 2023 року, юридичний радник Transparency International Ukraine Андрій Швадчак зробив ґрунтовний аналіз подій, що відбулися з приватизаційними процесами за цей час, і поділився ним з читачами у своїй колонці.
Як у Києві змінилися міські звички за 20 років і як це вплинуло на архітектуру
Київ динамічно розвивається протягом останніх десятиліть і зараз вже суттєво відрізняється від міста часів проголошення незалежності України. Найбільше змін сталося за останні 20 років. Саме про це, а також про звички киян і їх вплив на розвиток столиці України розповідає Вадим Зюзюк, засновник київської студії дизайну інтер’єру та архітектури Znak Design.
Чого хоче Китай?
Стосунки КНР із західними країнами стають все прохолоднішими. На тлі цього важливо мати уявлення, чого хоче ця держава на глобальній арені, яких цілей і яким чином намагається досягти. Про ці й багато інших речей говорили на профільній конференції, що пройшла у Нью-Йорку 2 листопада. Віта Голод, голова правління Української асоціації китаєзнавців, детально переповіла для читачів у своїй колонці все, що на ній відбувалося і про що говорили.
Що означає перемога «Партії свободи»: про вибори в Нідерландах, популізм і перспективи
Неочікувана перемога на парламентських виборах в Нідерландах ультраправої «Партії свободи» стала сюрпризом для багатьох як в країні, так і за її межами. В Україні ж це сприйняли з пересторогою, адже під рукою є цілих два приклади поганих стосунків із правими популістами — Орбаном та Фіцо. Публіцист Юрій Богданов детально розібрав цю ситуацію у своїй колонці, занурився у внутрішню кухню нідерландської політики і пояснив, чому українцям не варто переживати стосовно перемоги ультраправих у Нідерландах.
Які телеком-послуги можуть покращити ефективність українських бізнесів в умовах війни
Під час війни підприємства стикаються з багатьма проблемами щодо безпеки, мобільності та інфраструктури. Вирішити їх допомагають різноманітні телекомунікаційні послуги, які пропонують українські провайдери. Про них у своїй колонці розповідає Олена Луценко, виконавча директорка RETN України та Чорноморського регіону.
Як убезпечитись від роботодавця-афериста
Під час війни у багатьох українців, особливо внутрішньо переміщених осіб, виникли проблеми з пошуком роботи. Цим поквапилися скористатися аферисти, тож випадків шахрайства із працевлаштуванням значно побільшало. Експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday Марія Конарова у своїй колонці дала читачам поради, як уникнути подібних ситуацій.
Плюси, мінуси та підводні камені: усе, що варто знати перед відкриттям франшизи
Франчайзинговий бізнес активно розвивається в Україні, адже це відносно прибутковий та швидкий спосіб масштабувати свій бізнес коштом партнера. Проте і тут є багато перепон та нюансів, про які новачки у цьому виді бізнесу зазвичай навіть не здогадуються. Про них і те, як їх уникнути, у своїй колонці розповіла Юліана Гензель, власниця бренду білизни Fox lingerie та співзасновниця агенції з консалтингу Helicopter view.